4 terörist ikna yoluyla teslim oldu

Bakanlık açıkladı! 4 terörist teslim oldu.

Gündem 26.02.2020, 20:46
4 terörist ikna yoluyla teslim oldu

İçişleri Bakanlığı, aralarında Diyarbakır'da nöbet tutan ailelerden birinin evladının da olduğu 4 teröristin ikna yoluyla güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi.

Bakanlık'tan yapılan açıklamaya göre, ailelerin de desteğiyle yürütülen ikna çalışmaları sonucu bölücü terör örgütünden kaçarak teslim olmalar devam ediyor.

Bu kapsamda, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı istihbarat ve terörle mücadele birimlerinin çalışmalarıyla, terör örgütü mensupları "Devrim Amed" kod adlı Hüseyin Akdoğan, "Çektari Çiyayi" kod adlı Mehmet Emin Alkan, "Hevijyan" kod adlı Halise Alptekin ve "Akif Kızıl" kod adlı Ömer Bağcı, Habur Sınır Kapısı'nda güvenlik güçlerine teslim oldu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
yakun 2 yıl önce
Bundan anlaşılan şu; Bakanlık istese hepsini dağdan indirir. Bir de bu ikna çalışmaları nasıl yapılıyor? Yetkiler mi kamplara gidiyor, yoksa teröristler mi karakollara geliyor? Adamla nerede buluşuyorlar da ikna ediyorlar. Acaba Osman ÖCALAN' la buluştukları gibi TRT de mi buluşuyorlar?
Türkiyem 2 yıl önce
HDP çok üzgün şimdi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@