2024 Sandık görevlisi ücreti ödeme tarihleri ne zaman?

2024 Sandık görevlisi ücreti ödeme tarihleri ne zaman? İşte detaylar...

2024 Sandık görevlisi ücreti ödeme tarihleri ne zaman?

Türkiye'de 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerin ardından, sandık görevlileri ücretlerinin ne zaman ödeneceği merak konusu oldu. Yüksek Seçim Kurulu (YSK), her seçim öncesinde memur maaşı katsayı oranına göre sandık görevlisi ücretlerini belirler. İşte bu ücretlerin hesapları ve ödeme tarihleri hakkında detaylar.

ÜCRETLER NE ZAMAN YATACAK?

Sandık görevlisi ücretlerinin yatırılma tarihi henüz YSK tarafından resmi olarak açıklanmamış olup, ücretlerin Nisan ayı sonuna kadar hesaplara yatırılması beklenmektedir.

SANDIK GÖREVLİSİ ÜCRETLERİ NE KADAR?

YSK'nın belirlediği ücretlere göre; sandık kurulu başkanlarına 2.947 TL, sandık memurlarına 2.088 TL, partili üyelere 1.044 TL ve bina sorumlularına 2.936 TL ödenmektedir. Bu ücretler, görev yapılan pozisyona göre farklılık gösterir ve her seçim döneminde güncellenir.

SANDIK GÖREVLİLERİNİN GÖREVLERİ NELERDİR?

Sandık görevlileri, seçim günü oy verme yerlerinin belirlenmesi ve hazırlanmasından, seçmen kimlik doğrulaması yapılmasına, oy sayımı ve sonuçların ilan edilmesine kadar birçok önemli görevi üstlenirler. Oy verme sürecinin yönetilmesi ve denetlenmesi, oy pusulalarının ve oy verme kutularının hazırlanması da görevler arasındadır. Seçim sonrasında, sonuçların bildirilmesi işlemleri tamamlanana kadar bu görevler devam eder.

MÜŞAHİTLER ÜCRET ALIR MI?

Müşahitlik, bir partinin gönüllü bir görevlisi olarak yapılan resmi olmayan bir iştir. Bu nedenle müşahitler herhangi bir ücret almazlar.

Bu bilgiler, seçimlerin ardından görev alan sandık görevlileri için önemli tarih ve detayları içermektedir. Ödemelerin tam olarak ne zaman yapılacağına dair resmi bir açıklama beklense de, genellikle Nisan sonuna kadar sürecin tamamlanması öngörülmektedir.

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler