2 asker şehit edildi bir asker de intihar etti

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde, dün gece 3 asker şehit oldu. Resmen doğrulanmadı ancak, bir askerin cinnet getirdiği ve arkadaşlarını öldürerek intihar ettiği belirtiliyor.Saat 00.30 sıralarında meydana gelen olaya ilişkin ilk bilgiler, askerlerin Su

Gündem 09.12.2014, 08:39
2 asker şehit edildi bir asker de intihar etti

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde, dün gece 3 asker şehit oldu. Resmen doğrulanmadı ancak, bir askerin cinnet getirdiği ve arkadaşlarını öldürerek intihar ettiği belirtiliyor.

Saat 00.30 sıralarında meydana gelen olaya ilişkin ilk bilgiler, askerlerin Suriye tarafından açılan ateş soncu şehit oldukları şeklindeydi. Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük de olayı doğrulamış, ancak nedeni hakkında araştırma yapıldığını söylemişti.

Jandarma ekiplerinin sabah saatlerinde olay yerinde yaptığı incelemeler sonucunda, askerlerden birinin nöbet kulübesinde cinnet getirdiği ve iki arkadaşını öldürerek intihar ettiği bilgisine ulaşıldığı kaydedildi. Askeri kaynaklardan alınan bu bilgi, henüz resmi makamlarca doğrulanmış değil.

2_asker_sehit_edildi_bir_asker_de_intihar_etti_1418107269_7126.jpg

3 askerin şehit olduğu heberi, ilk başta, 'Suriye tarafından açılan ateşle' şeklinde kamuoyuna yansımıştı.

1. Piyade Hudut Bölüğü’ne bağlı Boztepe Askeri Karakolu'nda nöbet tutan askerlere kimliği belirsiz grup tarafından ateş açıldığı, askerlerden 3'ünün olay yerinde şehit olduğu belirtilmişti.

Olayın ardından bölgede, özel harekat timlerinin de katıldığı, geniş çaplı bir operasyon başlatılmıştı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@