7m


7m

hyundai

Türkiye'nin kaçak elektrik haritası! İşte Trabzon'un oranı

Türkiye'nin kaçak elektrik haritası ortaya çıktı.

GENEL 20.09.2020, 09:24
Türkiye'nin kaçak elektrik haritası! İşte Trabzon'un oranı

Türkiye, elektriği Atatürk, Keban gibi önemli barajlarıyla birlikte yurt dışından aldığı fosil yakıtlarla üretiyor.

Bu da elektriğin maliyetini artırıyor. Hal böyleyken kaçak elektrik kullanımı da ekonomik anlamda ülkeye fazlasıyla zarar veriyor. Türkiye'nin kaçak elektrik kullanım haritasında Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgeleri dikkat çekti.

MARDİN İLK SIRADA

Güneydoğu Anadolu, kaçak elektrik kullanımında bölgedeki illerin toplam verileriyle birlikte ilk sırayı aldı. Bu bölgede 72,7'lik yüzdeyle Mardin, ilk sırayı diğer illere kaptırmadı. Kaçak elektrik kullanımında Mardin'den sonra diğer Güneydoğu Anadolu bölgesindeki iller geldi.

EN AZ KAÇAK DENİZLİ'DE

Öte yandan Güneydoğu Anadolu'nun yanı sıra kaçak elektrik kullanımının en az yaşandığı yer ise Ege bölgesi oldu. Ege bölgesinde ise oran bazında kaçak elektrik kullanımının en az yaşandığı şehir ise 1,3'lük yüzdeyle Denizli oldu.

Ayrıca kaçak elektrik kullanımının en çok yaşandığı şehir olan Mardin'in, nüfusu daha az olmasına rağmen, tekstil sanayiinin merkezi konumundaki Denizli'den daha çok elektrik tükettiği de ortaya çıktı.

TRABZON'DA YÜZDE 10.7

Yayınlanan haritada Doğu Karadeniz Bölgesinde de önemli oranda kaçak elektik kullanıldığı görülüyor. Doğu Karadeniz'de en fazla kaçak elektrik oranına sahip olan il yüzde 13.5 ile Gümüşhane olurken bu ili 13.2 ile Artvin, 12.3 ile Giresun, 11.2 ile Bayburt, 10.7 ile Trabzon, 9,9 ile Ordu ve 7,4 ile Rize izledi. 

Türkiye'nin kaçak elektrik haritası! İşte Trabzon'un oranı


Yorumlar (8)
Kenan 2 yıl önce
Hırsızlıktan başka bişey değil. Bu işin ahiretide var bakalım orda napacaksınız
KİNG 2 yıl önce
Türkiye'nin en inançlı ( ! ) ve en milliyetçi (!) Memleketimde her 10 kişiden biri kaçak elektrik kullanıyorsa diyecek laf yok
Ahmet Yılmaz 2 yıl önce
Önüne ğelen devleti soymuş vatanın satılmamış tek kuruluşu kalmamış kimi karara kimi yunana kimi Arap a kimi yahudiye 10 tane mütahite ülkeyi soydurmuşlar bir liralık işi 100 liraya yaptırmışlar adamlar 4 er adet maaş alıyor senin benim vsrğimden elektriğide satmış özelleştirmeler hiç de haram değil benim imkanım olsa bende yaparım ülkeyi yönetenlerin yedikleri haram değilde bumu haram
Gülsen 2 yıl önce
Macka esiroglu da 200 den aşa faturam gelmez cehenneme ateş olsun hırsızlara
Mehmet 2 yıl önce
Harita çıkaracağıniza gereğini yapın! 100'de 72 ne demek? Elektrik hizmeti götürmeyin.
Aksaçlı 6 ay önce
Güneydağu da 10 il en yüksek oranda kaçak elektrik kullanıyor..%38 ile % 78 arası.. Ve.. Burralar akepe nin oy deposu.. birşey yapamazlar..salak mı bunlar..
Alper uçar 2 yıl önce
Trabzon kaçak görünüyor.saat var forma üçkatı para alıyor.. resmiyet te kaçak yoksa reel kavak değil
Ulku colak 2 yıl önce
Sagolsun devlet..belediye aradaki acigi kapatmak icin bize iyi faturalar kesiyorlar. Yapaninda,yapilani goz ardi edip cezasini bize kestirennde Allah bildigi gibi yapsin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@