7m


7m

hyundai

Trabzon Şehir Hastanesinde son durum! 4 Bin 500 kazık çakılacak

Başkan Genç, “Şehir Hastanesi, Trabzon’a ve bölgeye sağlık alanında yapılacak olan en büyük proje. Sağlıkta konforu ve kaliteyi yakaladığımız modern şehir hastaneleriyle birlikte ülkemiz Avrupa ülkeleriyle bile kıyaslanamayacak ölçüde sağlık altyapısını geliştirdi.” dedi. 

GENEL 24.05.2021, 13:38 24.05.2021, 13:47
Trabzon Şehir Hastanesinde son durum! 4 Bin 500 kazık çakılacak

Trabzon'da Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon Şehir Hastanesi Proje Müdürü Toygun Keskin ile Akyazı’ya yapılan şehir hastanesinin son durumuyla ilgili görüş alışverişinde bulundu. 

“MODERN TEKNOLOJİYLE DONATILACAK” 

Şehir hastaneleriyle Türkiye’nin sağlıkta çağ atladığına dikkati çeken Başkan Genç, “Şehir Hastanesi, Trabzon’a ve bölgeye sağlık alanında yapılacak olan en büyük proje. Sağlıkta konforu ve kaliteyi yakaladığımız modern şehir hastaneleriyle birlikte ülkemiz Avrupa ülkeleriyle bile kıyaslanamayacak ölçüde sağlık altyapısını geliştirdi. Birçok şehirde hizmete açılan şehir hastaneleriyle, Türkiye’ye sağlık alanında adeta çağ atladı. Kovid-19 salgınında şehir hastanelerinin önemini bir kez daha bütün açıklığıyla ortaya çıktı. Şu anda ülkemizde 12 adet şehir hastanesi faaliyette.  Şehir hastanelerinin 10 tanesi de yapım aşamasında. Son teknolojiyle donatılmış, çağın bütün ihtiyaçlarına cevap verebilecek altyapıya sahip olan şehir hastanelerinden bir tanesinin şehrimize yapılacak olması son derece önemli bir konu. Şehrimizin prestij projesi ve aynı zamanda çok büyük bir kazanım.” dedi.  

Genç: “Şehir Hastanesi Trabzon’un prestij projesi!”

“İSTİHDAMA VE EKONOMİYE KATKI”

Yapılacak şehir hastanesiyle bölgenin sağlık üssü olan Trabzon’un bu konumunun daha da pekişeceğini kaydeden Başkan Genç, “Trabzon son yıllarda yapılan sağlık yatırımlarıyla bölgenin sağlık üssü olma yolunda hızla ilerliyor. KTÜ Farabi Hastanesi, Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ahi Evren ve diğer hastanelerimizle birlikte 900 yatak kapasiteli şehir hastanemiz ciddi oranda yatak sayımızı artıracak. Zaten bölge illerinin sağlık üssü olan Trabzon’un bu konumu daha da pekişecek. Diğer yandan şehir hastanesi kentimiz için ciddi bir istihdam ve ekonomi demek. Bütün dünyayı etkisi altına almış olan pandemi sürecinde böyle bir hastanenin Trabzon’a kazandırılacak olmasını çok anlamlı buluyorum. Şehir hastanesiyle vatandaşlarımız her türlü sağlık sorunlarıyla ilgili konular için farklı hastanelere gitmek zorunda kalmayacak.” ifadelerine yer verdi.  

“ÇOK NİTELİKLİ BİR PROJE” 

Şehir Hastanesi Proje Müdürü İnşaat Yüksek Mühendisi Toygun Keskin ise, şehir hastanesinin çok nitelikli bir proje olacağına vurgu yaparak şöyle konuştu: “Zemin etüdü, toprak analizi ve gerekli sondaj çalışmalarını tamamladık. Yakında zamanda kazık çakma işlemine başlayacağız. 4500 adet kazık çakılacak. Proje bütün üniteleriyle birlikte bittiğinde Trabzon sağlık sektöründe çok nitelikli bir eser kazanmış olacak.”


Yorumlar (13)
Poyraz 61 1 yıl önce
insanların vakit geçirmek için yapılması gereken bir alan sırf inat uğruna hastane yapılıyor stadın yanında hastane olmaz yazıklar olsun.
emir 1 yıl önce
inşAllah bu binaların içerisi nitelikli doktor kadrosuyla hizmet verir!
adnan 1 yıl önce
yane olacak is deyil sitada yakin hastane yane mezarlik ve copluk bunu kim istiyor rezillik taraftar hastalik kapsin hastane pisliginden denizde oyle kurun daglarin arkasina
Süheyla 1 yıl önce
Nekadar boş kafalısın ulke vatan hainleri bu ulkeye hizmet edildini gordunuzde neden kuduruyrsunuz mesela heykelmi dikselerdi tabi sizin mutlu oldunuz seyler vatan millet bayrak hainisiniz bu salgın dai bişiy anlatamamış size okadar boş ve cahilsiniz cehalet kadar buyuk bir dusman yok beyin yoksunlari
aa 1 yıl önce
burdan cenazeler cikacak ve sidatta gurultu hastalar rahatsiz olacak macagelenler ceneze arabalari gorecek herturlu uygunsuzluk bu hastane olmamali yapilirsa baska hukumet yikmali burayi
Davut 1 yıl önce
Bu ihanet projesini yapanlar, finans sağlayanlar bakalım ileride ne olacak :) Devletin mali yetim ve öksüzleri de kapsar bunu asla unutmayın.
Özgür 1 yıl önce
Şehir hastanesi yapılan bütün yerlerde iş merkezindeki üniversite hastaneleri hariç diğer hastaneler kapatılıyor ve yapılan şehir hastanesine taşınıyor yani yatak sayısı anlamında bir fark olmayacak araştırın bakın.
tokatlı 1 yıl önce
Çorumdan hiç mi ders almazsınız arkadaş, çorumda hastaneyi stadın yanına yaptılar sonra da, hastane parasının yarısına stadtan ses çok geliyor diye, hastaneyi sesten izole ettiler.
AFERİN BÖYLE DEVAM EDİN, BU MİLLETİN PARASI ÇOK NASIL OLSA
Bilenbiri 1 yıl önce
Boşuna masraf,ne gereği var....ölü yatırım...!
Der birileri.....!
Bilenbiri 1 yıl önce
Ahada dedi ya ....
adı ......Davul zurna.....!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@