7m

7m

hyundai

Stokçuluk yapanlara tutuklama geliyor

İlk sinyali Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi! Marketlerde stokçuluk yapanlar artık tutuklanacak.

GENEL 10.05.2022, 15:31
Stokçuluk yapanlara tutuklama geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yaptığı açıklamada, "Stokçuluk ve fiyatları etkileme suçuyla ilgili cezaları yeniden düzenliyoruz" dedi. Bugün Adalet Bakanı Bekir Bozdağ düzenlemenin detaylarını duyurdu. Buna göre stokçulara verilecek cezalar tutuklamayı da içerecek şekilde 1 yıldan 3 yıla çıkarıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Kabine Toplantısı'nın ardından basın mensuplarının karşısına çıktı.

Özellikle ekonomi gündemi ve Suriyeli sığınmacılar konusuna değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, stokçuluk yapanlarla ilgili cezaları da artıracaklarını ifade etti. Erdoğan, "Stokçuluk ve fiyatları etkileme suçuyla ilgili cezaları yeniden düzenliyoruz" dedi.

DETAYLARI PAYLAŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamasının ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ bugün, stokçulara yönelik düzenlemenin detaylarını paylaştı. Bozdağ, stokçulara verilecek cezaların, tutuklamayı da içerecek şekilde 1 yıldan 3 yıla çıkarılacağını açıkladı.


Yorumlar (2)
ALİ 1 hafta önce
stokçuları tutuklamak çözüm değil tsokta olan malı ucuzlatın stok olmaz o zaman sorun kendiliğinden çözülür çözümü yanlış yerde arıyorsunuz ben bir vatandaşım sadece siyasetçi değilim ceza kesmen çözüm değil 3 sene insanlara sigara yasağından ceza kestiniz kapalı alanlarda içilmesin diye ne oldu da saldınız şimdi bu kadar cezalar boşuna mı yendi yada amaç neydi siz yer gösterdiniz mi esnaflara şurada içeceksin diye sadece ceza kestiniz sadece cezaaaa
sukenarlı 1 hafta önce
İlkönce 128 milyar doları stoklayanlardan başlayın.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@