banner526

banner533

banner513

Sağlık Bakanı Koca isyan etti! Karantina evine misafir akını

Bakan Koca sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafla isyan etti.

GENEL 27.09.2020, 23:50
Sağlık Bakanı Koca isyan etti! Karantina evine misafir akını

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara'da koronavirüs tanısı konmuş bir hastanın evine yapılan kalabalık misafir ziyaretine tepki gösterdi.

Koca 20'ye yakın çift ayakkabının karantina evinin önündeki görüntüsünü paylaşarak, "Testi pozitif çıkan kişi, tıpkı hastanedeki hasta gibi görmelidir. Pozitifleri ziyaret etmeyin " dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara'daki karantina evinin onlarca kişi tarafından ziyaret edildiği fotoğrafı paylaşarak yeni tip koronavirüs testi pozitif çıkan kişilerin izolasyon kurallarına uyması gerektiğini hatırlattı.

Koca, Twitter hesabından, izole olması gereken bir hastanın ziyaretçi kabul etmesine ilişkin fotoğrafı paylaştı. Hafif şikayetleri olup tedavisi evde yapılan veya semptomsuz ama izolasyon kuralına kesinlikle uyması gereken kişilerden bazılarının bu kurala uymadığı bilgisini aldıklarını aktaran Bakan Koca, "Testi pozitif çıkan kişi, bulaştırıcılık açısından kendini tıpkı hastanedeki hasta gibi görmelidir." ifadesini kullandı.

"VİRÜSE YAYILMA FIRSATI VEREN BİZİZ"

Fahrettin Koca, bir başka paylaşımında ise koronavirüse karşı kurallara uyulmasını isteyerek, "Virüse yayılma fırsatı veren bizleriz. Mücadelenin kurallarına ne kadar uyarsak, o kadar geriliyor." değerlendirmesini yaptı.

Sağlık Bakanı Koca isyan etti! Karantina evine misafir akını

Yorumlar (3)
Kenan 3 hafta önce
Şunların kendi resimlerinide paylaşsanızda herkes yüzlerine tükürse
Ali Papa 3 hafta önce
Testi pozitif çıkanları, izole etmede başarılı olan Çin de, yeni vakalar yok denecek kadar az.Pozitif hastaları izole etmede son derece başarısız,süslü laflarla, gösteriyle, mitingle virüsle mücadele ettiğini sanan, her türlü kabahati, virüs kapanlarda bulan ülkelerde günlük vaka sayıları 4 rakamlı sayılardan aşağıya düşmüyor.
devran 3 hafta önce
vay anasini arkadas bukadarda olamaz ya illa herseyi devletten mi beklemek lazim kendi sagligini kendin korusana devlet ne yapacak geli yolunumu kessin maskenimi taksin akil fikir var bu insanlara ne oluyorsa kendi sucu kültür fakirleri

Gelişmelerden Haberdar Olun

@