7m


7m

hyundai

Milletvekili Salih Cora projeleri takip etti

Bakanlıkları teker teker gezen Milletvekili Cora, ilçelerdeki projelere destek isterken vatandaşların taleplerini de Bakanlara iletmeyi ihmal etmedi.

GENEL 03.06.2021, 14:45 03.06.2021, 14:53
Milletvekili Salih Cora projeleri takip etti

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, projeleri büyük bir titizlikle takip ediyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi, AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyesi Salih Cora, bir taraftan vergi ve diğer kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin kanun tekliflerinin yasalaşması için meclis sıralarında sabahlara kadar çalışırken bir taraftan da Trabzon’un, ilçelerinin hatta mahallelerin talepleri ve projelerle yakından ilgileniyor.

Gerek belediye başkanları gerekse de ilçe başkanlarına eşlik ederek projeleri bakanlıklara ve ilgili kurumlarına sunan Milletvekili Cora, vatandaştan gelen talepleri Bakanlara iletmeyi de ihmal etmiyor.

Milletvekili Salih Cora projeleri takip etti

ÖNCE BAKAN SOYLU ZİYARET EDİLDİ

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu ile birlikte Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’nun başkanlığında belediye başkanları ve ilçe başkanlarının olduğu heyeti Ankara’da karşılayan Cora, önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret etti. Bu ziyarette Çarşıbaşı ilçesine yapılacak emniyet müdürlüğü binasının sürecinin hızlandırılması görüşüldü. Ayrıca AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe, AFAD kurtarma merkezinin Akçaabat’ta yapılmasına ilişkin karar nedeniyle Bakan Soylu’ya teşekkürlerini iletti.

Milletvekili Salih Cora projeleri takip etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tensibi ile bir süre önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na atanan Bakan Derya Yanık’ı ziyaret edip ‘hayırlı olsun’ dileklerini ileten Cora, ardından Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel ve AK Parti Tonya İlçe Başkanı Cafer Köroğlu ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye gitti.

Milletvekili Salih Cora projeleri takip etti

YEM VE GÜBREDEKİ FAHİŞ FİYATLARA DİKKAT ÇEKTİ

Milletvekili Cora, Tonya’da hayvancılığın gelişmesine yönelik hazırlanan dosyayı Bakan Pakdemirli’ye ileterek destek istedi. Milletvekili Cora ayrıca son dönemlerde yem ve gübre fiyatlarında yaşanan fahiş fiyat artışıyla ilgili vatandaşlardan gelen şikâyetleri Bakan Pakdemirli’ye iletti. 

Cora, “Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli beyi ziyaret ederek bölgemizde hayvancılığın gelişmesine yönelik taleplerimizi bildirdik. Ayrıca son günlerde piyasada yem ve gübre fiyatlarında oluşan fahiş artışlarla ilgili tarafımıza bildirilen şikayetleri görüştük. Yakın ilgisine müteşekkiriz.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Salih Cora projeleri takip etti

BAKAN DÖNMEZ’İ ZİYARET ETTİLER

Milletvekili Cora, beraberinde Tonya Belediye Başkanı Beşel ve İlçe Başkanı Köroğlu ile birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i ziyaret etti. Üçlü, Tonya’daki elektrik şebekelerinin yenilenmesine ilişkin projelerle ilgili Bakan Dönmez’i bilgilendirirken, Milletvekili Cora, Trabzon’la ilgili de Bakan Dönmez’le istişarede bulundu. 

Milletvekili Cora, “Bakanımız her zaman yanımızdadır. Ülkemize enerji alanında büyük hizmetler gerçekleştirdi. Bakanımızın şehrimize başta doğal gaz olmak üzere desteklerine müteşekkiriz.” dedi. 

Milletvekili Salih Cora projeleri takip etti

PROTOKOL İMZALANDI

Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik’i ziyaret eden Milletvekili Cora, Trabzon’un Ortahisar İlçesindeki yatırımların protokollerinin imzalandığını müjdeledi. Cora, “Spor Toto Teşkilat Başkanı Sn. Bünyamin Bozgeyik Beyi ziyaret ettik. Ortahisar ilçemizin Mehmet Akif Ersoy kapalı yüzme havuzunun tadilatı ile ilgili ve diğer spor yatırımların protokolünü imzaladık. Yine hafta sonu Beşikdüzü ilçesinde yapılacak olan at yarışları ile ilgili organizasyona destek sağlandı. Hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Milletvekili Salih Cora projeleri takip etti

Milletvekili Salih Cora projeleri takip etti

Milletvekili Salih Cora projeleri takip etti


Yorumlar (5)
Hasan 1 yıl önce
Ben Ak Partiden ümidimi kestim. Oyum İYİ partiye. Bir ekonomi bu kadar kötü yönetilemez.
Trabzonlu 1 yıl önce
Trabzonda bir proje varda bizimmi haberimiz yok diye düşündüm. Ne projesi betona gömülen rantiyecilere para aktarma projeleri olmalı.. Mesela Trabzonda iş sahası açmak metro yapmak gibi düşünmüştüm..
mehmet 1 yıl önce
Salih Cora hangi proje ALLAH askin ...
Tacettin Güngör 1 yıl önce
Andersson'dan masallar
Ahmet 1 yıl önce
Biri projemi dedi sabah sabah güleceğim yoktu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@