7m

hyundai

tamfinans

KGK kamu diplomasisinde köprü olmaya devam ediyor

Küresel Gazeteciler Konseyi ülkemizin kamu diploması faaliyetlerine destek olmaya devam ediyor.

GENEL 05.04.2022, 12:34 05.04.2022, 12:37
KGK kamu diplomasisinde köprü olmaya devam ediyor

Gürcistan, Rusya Federasyonu, Azerbaycan’dan sonra Kazakistan’dan gelen gazetecileri ağırlayan Küresel Gazeteciler Konseyi ülkemizin kamu diploması faaliyetlerine destek olmaya devam ediyor.

Küresel Gazeteciler Konseyinin ev sahibi olarak İstanbul’da ağırlanan Kazakistan’ın en önemli medya kurumlarından gazetecileri 2022 Kültür Başkenti Bursa’da DEİK Türkiye–Kazakistan İş Konseyi toplantısında Türkiye-Kazakistan ekonomik iş birliği hakkında bilgi aldılar.

KGK kamu diplomasisinde köprü olmaya devam ediyor

SANİ ŞENER: İKİ ÜLKENİN İLİŞKİLERİ ÇOK ÖNEMLİ

DEİK Türkiye–Kazakistan İş Konseyi Başkanı ve TAV Havaalanları CEO’su Sani Şener’in ev sahipliğinde gerçekleşen değerlendirme toplantısına Türkiye-Kazakistan İş Konseyi yönetiminde yer alan iş insanları da katıldı. Konuk medya mensuplarına iki ülke ticari ilişkileri hakkında bilgi veren Şener, son 30 yılda Kazakistan’ın ulusal ticaret piyasasının gelişmesinde ve güçlenmesinde Türkiye’nin ve Türk iş insanlarının ciddi katkıları olduğunu vurguladı. Kazakistan’da halihazırda Türk iş insanlarının önemli faaliyetlerde bulunduğunu aktaran Sani Şener, Türk iş insanlarının özellikle ulaştırma, enerji, ilaç, gıda gibi sektörlerde Kazakistan ekonomisine önemli oranda katma değer kattığını belirtti.

Türkiye-Kazakistan ticaret hacminin her geçen gün daha da arttığının altını çizen Sani Şener, iki ülke arasında muazzam bir potansiyel olduğunu ve bu potansiyeli yakalamak için daha fazla çaba gösterilmesi gerektiğini kaydetti.

KGK kamu diplomasisinde köprü olmaya devam ediyor

KAZAKİSTAN’DAN GELEN GAZETECİLER MUTLU AYRILDILAR

Kazakistan’dan ulusal ve dijital medya temsilcilerinin katıldığı değerlendirme toplantısında Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ile Türk Devletleri Teşkilatı Basın Müşaviri ve KGK Genel Başkan Yardımcısı Kahraman Halisçelik, Türkiye–Kazakistan İş Konseyi Başkan Yardımcısı Oğuzhan Bülbül, Yürütme Kurulu üyeleri Kerem Mağdenli, Mehmet Ali Hakan, Selçuk Yüce, Servet Yıldırım, Yakup Mermer, Abdullah Altunkalem ile DEİK Genel Sekreter Yardımcısı Dilek Tuna ve Türkiye-Kazakistan İş Konseyi Koordinatörü Elnur Osmanov da hazır bulundular.
KGK Genel Başkanı Dim, Türkiye–Kazakistan İş Konseyi Başkanı ve TAV Havaalanları CEO’su Sani Şener’e misafirperverliği için teşekkür ederek KGK’nın kamu diplomasisi çabalarının önümüzdeki aylarda artarak devam edeceğini açıkladı. Daha önce Gürcistan, Rusya Federasyonu, Azerbaycan gibi ülkelerden gazetecileri Türkiye'de ağırladıklarını hatırlatan Dim, aynı şekilde medya mensuplarını Türkiye’den de dış ülkelere götürdüklerini anlattı. Ülkemizin kamu diplomasisi faaliyetlerine destek vermek amacıyla geçtiğimiz şubat ayında Gürcistan’dan çok sayıda basın mensubunu İstanbul ve Ankara’da ağırlayan KGK, 28 Mart–1 Nisan tarihlerinde de Kazakistanlı gazetecilere ev sahipliğini gerçekleştirdi.

KGK kamu diplomasisinde köprü olmaya devam ediyor


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@