banner556

İçişleri Bakanlığından flaş Cuma Namazı kararı

İçişleri Bakanlığı Cuma namazı ile ilgili düzenleme yaptı.

GENEL 31.12.2020, 10:23
İçişleri Bakanlığından flaş Cuma Namazı kararı

İçişleri Bakanlığının internet sitesinde 2 Aralık'ta yayımlanan "Yeni Kısıtlama ve Tedbirler Genelgeleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular" bölümünde güncelleme yapıldı.

Buna göre, yılbaşı nedeniyle talepte yaşanacak yoğunluk da göz önünde bulundurularak ilk uygulaması 1-3 Ocak tarihlerinde olacak şekilde, sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulandığı günlerde sadece çiçek satışı yapan iş yerleri 10.00-17.00 saatleri arasında evlere servis şeklinde hizmet sunmak üzere açık olabilecek.

Bugün saat 21.00'de başlayıp 4 Ocak Pazartesi günü saat 05.00'te tamamlanacak sokağa çıkma kısıtlamasına karşın yarın cuma namazına gitmek isteyen vatandaşlar, il/ilçe umumi hıfzıssıhha kurullarının bu yöndeki kararları doğrultusunda, araç kullanmamak şartıyla ikametlerine en yakın camiye gidip gelebilecek.

Yorumlar (8)
Murat 3 hafta önce
Çok lazım Cuma
Kenan 3 hafta önce
Müslümanlar için lazım. Sana lazım olmayabilir
Karadeniz 3 hafta önce
Haklısın Murat Müslüman olmayana cuma lazım değil .Bu arada ismini değiştirirsen iyi olur ....
İsmi lazım değil 3 hafta önce
Siz müslüman mısınız?
Mukadderat61 3 hafta önce
Evde toplanmak yasak
Camide toplanmak serbest...
Faruk 3 hafta önce
Araç kullanılmaz ise, korona bulaşmıyor.
Nuri Benli 3 hafta önce
Güzel karar."Ey biçareler! Bu dünya bir misafirhanedir. Her günde otuz bin şahit, cenazeleriyle "El-mevtü hakkun" hükmünü imza ediyorlar ve o dâvâya şehadet ediyorlar. Ölümü öldürebilir misiniz? Bu şahitleri tekzip edebilir misiniz? Madem edemiyorsunuz; mevt Allah Allah dedirtir. Sekeratta Allah Allah yerine hangi topunuz, hangi tüfeğiniz, zulümat-ı ebedîyi o sekerattakinin önünde ışıklandırır, ye's-i mutlakını ümid-i mutlaka çevirebilir?"
Murat 3 hafta önce
Sanane (Serkan)sen işine bak fındık beyinli

Gelişmelerden Haberdar Olun

@