7m


7m

hyundai

Hastanelerde yeni dönem! Randevusuz da gidilebilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Köroğlu duyurdu, artık hastanelere randevusuz da gidilebilecek.

GENEL 22.04.2022, 23:53 23.04.2022, 00:31
Hastanelerde yeni dönem! Randevusuz da gidilebilecek

Devlet hastanelerine randevu bulamayan vatandaşlar, tepkilerini bir süredir çeşitli mecralarda dile getiriyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuyla ilgili kurmaylarına çalışma yapılması talimatı vermesinin ardından yeni bir gelişme yaşandı. Erdoğan'ın Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu, Sağlık Bakanlığı'nın yazısını paylaşarak "Artık randevu almakta zorlanan vatandaşlarımız randevusuz olarak da muayene olabileceklerdir." yazdı.

Son iki yıldır koronavirüs pandemisi nedeniyle hastanelerde muayene sürelerinin uzaması, vatandaşların randevu bulmasına sebep oldu. MHRS'den ve 182'den randevu oluşturamayan vatandaşlar, tepkilerini sosyal medyada dile getirdi.

ERDOĞAN TALİMAT VERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konunun gündem olması üzerine sorunun çözülebilmesi için kurmaylarına çalışma yapmaları talimatını vermişti. Bugün, randevu süreciyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

"RANDEVUSUZ DA GİDİLEBİLECEK"

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu sosyal medya hesabından Sağlık Bakanlığı'nın kamu hastanelerine gönderdiği bir yazıyı paylaştı.

Köroğlu, tweet'inde şu ifadelere yer verdi: "Covid tedbirleri sebebiyle randevu ile yapılan hasta muayene işlemleri Sağlık Bakanlığı'nın geçen ay yayımlanan yazısı ile randevulu/randevusuz olarak yeniden düzenlenmiştir. Artık randevu almakta zorlanan vatandaşlarımız randevusuz olarak da muayene olabileceklerdir." dedi.

Hastanelerde yeni dönem! Randevusuz da gidilebilecek

Hastanelerde yeni dönem! Randevusuz da gidilebilecek


Yorumlar (1)
Ahmet 1 ay önce
Bir randevu almak için saatlerce bekliyorduk ve alınan randevu ise 15 gün sonraya denk geliyordu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@