7m

uzungöl yayla otel

Hacca gitmek için 3 yıl boyunca yürüdü!

Güney Afrikalı hacı adayı, 3 yıl yürüyerek Mekke'ye vardı.

GENEL 06.07.2022, 23:43
Hacca gitmek için 3 yıl boyunca yürüdü!

Saheed isimli bir hacı adayının, Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Cape Town kentinden kutsal topraklara ulaşmak için 3 yıllık bir yürüyüş gerçekleştirdiği belirtildi.

Afrika Fact Zone Twitter hesabından paylaşılan videoda, isminin Saheed olduğunu açıklayan Güney Afrikalı hacı adayı, kutsal topraklara ulaşmak için 3 yıl yolculuk yaptığını belirtti.

Saheed, 30 Ağustos 2018'de memleketi Cape Town'dan çıktığı yolculukta Zimbabve, Zambiya, Tanzanya, Kenya, Sudan ve Mısır'ı yürüyerek geçtikten sonra Filistin'e vardığını, ancak Kovid-19 salgınında sınırların kapatılması nedeniyle 1 yıldan fazla bir süre Mescid-i Aksa'da kaldığını söyledi.

Sınırların tekrar açılmasının ardından Ürdün üzerinden önce Medine daha sonra da Mekke'ye ulaştığını belirten Saheed, hac vazifesini yerine getirdikten sonra memleketine tekrar yürüyerek dönmeyi planlandığını açıkladı.

Saheed'in zorlu hac yolculuğu sosyal medyada gündem oldu.


Yorumlar (2)
mehmet 1 ay önce
Bu yolculuk surecince ve bir yil kaldigin yerde harcadigin paralari bir garibana verseydin sevap kazanirdin... Senin yaptigin sadece gosteris, Kisaca DESINLER...
iskorpit 1 ay önce
HAdi oradan.....Gösterişmiş.....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@