alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Ekmek 5 TL mi olacak? Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanından açıklama

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Ekmek fiyatları ile ilgili açıklama yaptı. Ekmek 5 TL mi olacak?

GENEL 22.11.2021, 14:55
Ekmek 5 TL mi olacak? Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanından açıklama

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, "Ekmeğin 4-5 TL olacağı şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır" dedi.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı, yaptığı yazılı açıklamada, "Ekmeğin 4-5 TL olacağı şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Evet, ekmeğin temel girdilerinde, hissedilir bir yükseliş söz konusudur. Un fiyatları, maya fiyatları, elektrik, doğal gaz ve su fiyatları her gün değişmektedir. Ancak bu demek değildir ki; vatandaşlarımızı ekmeksiz bırakacağız. Tüketicimizin mağdur edilmemesi, esnafımızın daha da büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmaması için mutlaka ama mutlaka gereken yapılacaktır" dedi. 

'MAKUL SEVİYELERDE GÜNCELLENECEK'

İstişarelerle çözümden yana olduklarını ve bu konuda da kapılarının herkese açık olduğunu kaydeden Balcı, "Yaşanmakta olan bu hassas durumdan vazife çıkarmak isteyenlere karşı 'dur' dememiz gerekiyor. Vatandaşımızı umutsuzluğa gark etmeyin lütfen. Dün olduğu gibi bugün de gelen fiyat artışları makul seviyelerde değerlendirilerek, güncellenecektir. Vatandaşımız asla ama asla tedirgin olmasın. Bu vesileyle, federasyonumuzun dışında yapılan açıklamalara da itibar edilmemesini rica ediyorum" dedi.


Yorumlar (5)
Ali KAYA 1 hafta önce
VAllahi sizden korkulur. 5 de yaparsınız 10 da. Nasılsa Allah korkusu sinelerden çekilmiş, yerini para hırsı almış.
murat 1 hafta önce
ali bey vAllahi sizdende korkulur sizdede Allah korkusu kalmamış fırıncı zararınamı ekmek yapsın un fiyatından maya fiyatından diğer girdilerden haberin varmıda yazıyorsun böyle
Davut 1 hafta önce
Dış güçlere karşı en güzel cevabın ekmeğin 10 lira olmasıdır. Almanya falan titrer böylece :)
doğan yıldız 1 hafta önce
peynirli de 50 tl. olsun. herkes kilo versin.
Ali KAYA 1 hafta önce
Sözüm fırıncılara değil, ülkeyi yönetenleredir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@