7m


7m

hyundai

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Denizdeki doğal gazı karaya üç etapta çıkarmayı planlıyoruz

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filyos Limanı Açılışı ve Doğalgaz İşletme Tesisleri Temel Atma Töreni'nde açıklama yapıyor.

GENEL 04.06.2021, 20:41 04.06.2021, 20:56
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Denizdeki doğal gazı karaya üç etapta çıkarmayı planlıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, Filyos Limanı ile ilgili, "2023 hedeflerimiz arasında yer alan, ülkemizi dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına çıkarma projemizin önemli altyapılarından biridir." ifadesini kullanarak, "Yıl sonunda 200 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaşmanın ışığını görmeye başladık." dedi.

"Amasra -1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğal gaz keşfi daha yapıldı"

"Fatih Sondaj Gemimiz, Sakarya gaz sahasındaki Amasra -1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğal gaz keşfi daha yaptı." müjdesini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Karadeniz'deki toplam gaz keşfimiz 540 milyar metreküpe ulaştı." şeklinde konuştu.

Erdoğan, "Amasra-1 kuyusunun çevresindeki sondajlama çalışmalarımız sürüyor. İnşallah bu bölgeden yeni müjdeli haberler bekliyoruz." ifadesini kullandı.

"Denizdeki doğal gazı karaya üç etapta çıkarmayı planlıyoruz." diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Birinci aşama deniz tabanında kurulacak doğal gaz üretim sistemleridir. İkinci aşama karada doğal gazı işleyecek ve kullanıma hazır hale getirecek tesistir. Üçüncü aşama ise denizdeki sistemle, karadaki tesis arasındaki bağlantıyı sağlayacak boru hattıdır."

"Toplam 4 bin megavatlık yenilenebilir enerji yatırımını harekete geçirmiş olacağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu yıl 2 bin megavatı güneş ve 2 bin megavatı rüzgar olmak üzere toplam 4 bin megavatlık yenilenebilir enerji yatırımını harekete geçirmiş olacağız." dedi.


Yorumlar (20)
BenDeniz 1 yıl önce
Reis 128 milyar $ nerede?
yorumcu 1 yıl önce
Gercekten milyarlarca metrekup gaz bulmus olsak bile en ufak bir mutluluk ya da heyecan duyamiyorum maalesef.20 yildir yasananlardan dolayi zaten umutsuzum ama en son Sedat bey'in Suriye petrolune dair anlattiklari ve Binali bey'in ogluyla ilgili soylediklerinin dogru cikmayisindan sonra bu gaz kesiflerinin Toplumun bireylerine olumlu yansiyacagina dair zerre inanc duymuyorum. Yine bal tutan parmagini yalayacak.Petrol metrol aramaya ,Gemiler yuzdurmeye,uzay programlari aciklamaya,amerikayi kesfetmeye gerek yok sen once tarlada 1 lira pazarda 10 lira olan HALKİN SOYULMA duzenine bir son ver.Bunu bile yapamayan adamlardan 20 yildir medet uman bu millet ne zaman akillanacak acaba.
Trabzonlu Hayati dayı 1 yıl önce
Millet bu gaz vermelere gelmiyor artık"
Trabzonlu 1 yıl önce
Hay maşAllah desene doğalgaza yüklü zam var. Bir ara Sinop açıklarında çıkmıştı onun sçdurumu nedir 2024 evlerde o gazı yakacağız. Dünyaya doğal gaz ihraç edeceğiz. Gözün aydın Türkiye iki sonraki seçim cepte..
Şimşek 1 yıl önce
Ziyaaaaaa ziyaaaaaaaa:)
Bilal 1 yıl önce
Gaz buldukça zam yapıyorsun bu ne iş dolar 5 lira da kalacak dedin ğeçen ğaz bulduğunda 9 liraya dayandı ver ğazı ver çeker kafa yaparız
muammer 1 yıl önce
akp+reis 128 dolarla çıkarır , kimse meraklanmasın , Yarın sabah zam gelir
Merhaba 1 yıl önce
Yüklü miktarda zam geliyor akp Li her müjdesin de bize yükle zaman geliyor
Ali 1 yıl önce
Venezuela dünyanın en büyük petrol ülkesi ama gayrisafi milli gelir sadece 1730 ABD doları. Halk yoksul , açlık, kol geziyor. Devlet başkanı meşhur otobüs şoförü halk adamı Masura.
Bilenbiri 1 yıl önce
Şu yorumlara bak ya ...!
husumet paçanızdan akıyor...!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@