7m


7m

hyundai

Benzin ve motorine büyük zam! İşte fiyatlar

Benzin 24 lirayı, motorin ise 23 lirayı aştı.

GENEL 27.05.2022, 08:54
Benzin ve motorine büyük zam! İşte fiyatlar

Uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarının artması ve dolar kurunun 16 liranın üzerine çıkmasıyla akaryakıta bir zam daha geldi.

Bu gece yarısından itibaren benzinin litre fiyatı 1 lira 45 kuruş, motorinin litre fiyatı ise 1 lira 38 kuruş arttı. Zammın ardından benzin 24 lirayı, motorin ise 23 lirayı aştı.

Brent petrol fiyatları ve döviz kurundaki değişiklik akaryakıt fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Dün LPG'ye gelen 37 kuruşluk zammın ardından bugün de benzin ve motorine zam geldi. Benzinin litre fiyatı 1 lira 45 kuruş, motorinin litre fiyatı ise 1 lira 38 kuruş arttı.

BENZİN VE MOTORİN KAÇ LİRA OLDU?

Zammın ardından İstanbul'da 22,86'ya satılan benzinin litresi 24,31'e yükseldi. Benzinin litresi Ankara ve İzmir'de 22,97'den 24,42'ye çıktı. Motorinin litre fiyatı ise İstanbul'da 22,09'dan 23,47'ye, Ankara'da 22,18'den 23,56'ya, İzmir'de 22,19'dan 23,57'ye yükseldi.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.


Yorumlar (9)
birisi 1 ay önce
zam iyidir. vatandaşı zinde tutar. Nasıl olsa kimsenin sesi çıkmıyor.
birisi 1 ay önce
memet efendi o lafı sana iade ediyorum. Sen o kafa ile devam et.
Nedense bu ekonomik savaş sadece belli bir kesimi vuruyor.
MEMET 1 ay önce
EY KAFA GEÇEN ZINDIK BU ÜLKE DIŞ MİHRAKLARIN EKONOMİK SALDIRISINA KARŞI TOPYEKÜN SAVAŞ VERİRKEN SEN İŞİN GEYİĞİNDESİN
Vatandaş 1 ay önce
Kullanmak zorunda olduğumuz herşeye basın zammı basın zammı biz bunu hakettik vurun daha çok vurun.50 lira yapın yetmedi 100 olsun nasılsa mecburuz almak zorundayız daha çok vurum helal olsun.
Hasan Usta 1 ay önce
Ey Türk Milleti ! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. Uyanmak dileğiyle
Sıradan Vatandaş 1 ay önce
Yorumsuz.
? 1 ay önce
gaz yağı bulaammaaaddıııııhhhhhhhhh........????????????
Yurttaş 1 ay önce
Herkes konuşur, AKP yapar.
AGASARLI 1 ay önce
FAZLA SÖZE GEREK YOK ZENGİNLİK İŞTE
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@