7m


7m

hyundai

ABD medyası: “Türkiye ciddi miktarda gaz tespit etti”

ABD medyası: “Türkiye, Karadeniz’deki Amasra-1 kuyusunda ciddi miktarda gaz tespit etti”

GENEL 03.06.2021, 23:36
ABD medyası: “Türkiye ciddi miktarda gaz tespit etti”

ABD’li yayın organında yer alan bir haberde, “Türkiye, Karadeniz’deki Amasra-1 kuyusunda ciddi miktarda gaz tespit etti” ve “Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın açıklayacak” ifadeleri yer aldı.

ABD’li yayın organı Bloomberg’den, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Karadeniz’in Kuzey Sakarya Sahası'nda yer alan arama kuyusu Amasra-1’de devam eden petrol ve doğal gaz arama çalışmaları hakkında "Cuma günü Zonguldak'ta bir müjde açıklayacağız" sözleri üzerine dikkat çekici bir iddia geldi.

Habere göre, Türkiye'nin Karadeniz'deki Amasra-1 kuyusunda ciddi miktarda doğal gaz tespit ettiği belirtilerek, Erdoğan’ın yarın açıklayacağı müjdenin bu olduğu ifade edildi.

Haberde ayrıca, Türk yetkililerin keşfedilen doğal gazı, devlet petrol şirketi TPAO'nun çıkaracağını ve bunun için herhangi bir dış finansmana ihtiyaç duyulmayacağını söylediği belirtildi. Amasra-1 kuyusunda tespit edildiği öne sürülen doğal gaza ilişkin Enerji Bakanlığının yorum yapmaktan kaçındığı kaydedildi.
 


Yorumlar (1)
Berat 1 yıl önce
Aman sakın sen müjde falan verme Erdoğan efendi senin her verdiğin müjdede vatandaş günden güne dahada fakirleşiyor eksik olsun böyle kalsın artık ne senin müjdelerini kaldıracak sabrımız nede sağlığımız var sayende insanlığımızıda kaybettik sana tek bir sözüm var hakkım haram olsun ahirette iki elim yakanda olacak kaybolan 15 senemin hesabını senden soracam Allah büyük

Gelişmelerden Haberdar Olun

@