7m

Çapkınoğlu

5 yaşındaki fotoğrafı ortaya çıktı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 5 yaşındayken çekilen bir fotoğrafı ilk kez ortaya çıktı.

GENEL 24.07.2022, 09:03 24.07.2022, 10:33
5 yaşındaki fotoğrafı ortaya çıktı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 5 yaşındayken çekilen bir fotoğrafı ilk kez ortaya çıktı. Fotoğrafta Atatürk'ün ayak ayak üstüne atması ve asil duruşu herkesin dikkatini çekerken, "O zamandan büyük adam olacağı belliymiş" gibi yorumlarda bulunuldu.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün üzerinden yıllar geçmesine rağmen Türk milletini kendisine hayran bırakmaya devam ediyor.
5 yaşındaki fotoğrafı ortaya çıktı

"KEMAL" İSMİ VEREN HOCASIYLA AYNI KAREDE
 Mustafa Kemal Atatürk'ün 5 yaşındaki hali ilk kez seyircinin gözleri önüne serilmiş oldu. Atatürk'ün kendisine Mustafa Kemal ismini veren Mustafa Sabri Efendi hocasıyla aynı karede olduğu fotoğraf oldukça dikkat çekti.

1893 yılında ona Kemal ismini veren hocası Mustafa Sabri Efendi ile aynı karede olan Atatürk'ün bu karesi Rumi ve miladı takvim karışımı eğer ki ay ve gün farklı olduğunu düşünülürse 1 sene yanılma payı olabilir. 1885 tarihli bir fotoğraf olduğu düşünülüyor. 

HERKES TEK BİR DETAYA TAKILDI

Sosyal medyada fotoğrafla ilgili çok sayıda yorum yapılırken, herkes tek bir noktaya odaklandı. Fotoğrafta Atatürk'ün ayak ayak üstüne atması ve asil duruşu herkesin dikkatini çekerken, "O zamandan büyük adam olacağı belliymiş" gibi yorumlarda bulunuldu.

Buna da göz atın:Yorumlar (1)
murat 4 hafta önce
Bir ülke kurtaran adam evsaneleşmiştir zaten. Ne yedüğü belirsiz foto video vs gerçek dışı durumlara ihtiyacı yoktur. Doğrusuyla yanlışıyla Atatürk budur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@