Korona verileri endişelendirdi! Kabus yeniden mi başlıyor?

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Kovid-19 vakalarında ağustosta bir önceki aya kıyasla yüzde 38 artış yaşandığını, dünya genelinde 1,4 milyonun üzerinde vakanın rapor edildiğini duyurdu

Korona verileri endişelendirdi! Kabus yeniden mi başlıyor?

Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini yitirmişken ortaya yeni varyantlar çıktı.

Bazı ülkelerde sayılı vaka tespit edilirken Dünya Sağlık Örgütü'nden gelen açıklama ise endişelendirdi. Açıklamada, korona vakalarında ağustosta bir önceki aya kıyasla yüzde 38 artış yaşandığını belirtildi.

YÜZDE 38 ARTIŞ VARDSÖ, epidemiyolojik güncelleme raporunu yayımladı. Buna göre, 31 Temmuz-27 Ağustos'taki 28 günlük dönemde 1,4 milyonun üzerinde yeni Kovid-19 vakası ve 1800'ün üzerinde Kovid-19 kaynaklı ölüm rapor edildi. Bir önceki 28 günlük periyoda göre vakalarda yüzde 38 artış, ölüm oranında ise yüzde 50 düşüş yaşandı.

770 MİLYONDAN FAZLA VAKA RAPOR EDİLMİŞTİ

Rapor edilen vakaların, küresel olarak test ve raporlamadaki azalma nedeniyle enfeksiyon oranlarını doğru yansıtmadığı belirtiliyor. DSÖ verilerine göre, dünya genelinde 770 milyondan fazla Kovid-19 vakası, salgın kaynaklı 6 milyon 956 bin ölüm rapor edildi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler