7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Motorine yeni zam yolda! İşte yeni fiyat

Motorin fiyatlarına bu gece yarısından itibaren 81 kuruş zam gelmesi bekleniyor.

Ekonomi 08.07.2022, 09:49
Motorine yeni zam yolda! İşte yeni fiyat

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

MOTORİNE BUGÜN BÜYÜK İNDİRİM GELMİŞTİ
Brent petrolün 25 Nisan'dan bu yana bugün ilk kez 100 doların altına düşmesi sonrası, motorin grubuna bugün itibarıyla 2 lira 8 kuruş indirim yapıldı.

ÖNCE İNDİRİM SONRA ZAM
Motorine bugün gelen büyük indirimin ardından araç sahiplerine bir de kötü haber geldi. Cumartesi gününden geçerli olmak üzere motorine 81 kuruş zam yapılması bekleniyor. Benzin fiyatında ise bir değişiklik beklenmiyor.

MOTORİNİN LİTRE FİYATI 25,42 LİRAYA YÜKSELECEK
Yarından itibaren geçerli olacak zamla birlikte İstanbul'da motorinin litre fiyatı 25,42 liradan satılacak.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?
Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI
EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.


Yorumlar (5)
RIZA 1 ay önce
şurada üç beş ay kaldı.elhamdülillah dış güçlerin faiz lobilerinin saldırıları sonuçsuz kalıyor.2023 ile birlikte enflasyon düşecek ve indirimleri hep birlikte göreceğiz.tam bağımsız TÜRKİYE YOLUNDA HIZLA İLERLİYORUZ.
Sıradan Vatandaş 1 ay önce
Bırak Allahını seversen ya ne ikiside ne üçü
mustafa 1 ay önce
başta bu hükümetle mi olacak o iş
birisi 1 ay önce
2tl indirim geldi kanka ne zammı
xxx 1 ay önce
abi şu tuşu bizde verinde biz de oynayalım

Gelişmelerden Haberdar Olun

@