7m

7m

hyundai

Devletin zirvesi fahiş zamlar için toplandı! Yeni sistem geliyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında 6 bakanın katıldığı zirve gerçekleştirildi. Hükümet, ürünlerin anlık takibini sağlayan dijital uygulamayı hayata geçirmek için çalışmalara başladı.

Ekonomi 14.04.2022, 12:37
Devletin zirvesi fahiş zamlar için toplandı! Yeni sistem geliyor

Türkiye'de hem savaş hem de salgının etkisi nedeniyle tedarik zincirinde aksamalar oldu. Enflasyonun da eklenmesiyle birlikte gıda fiyatları yükselişe geçti. Vatandaşı zorlayan bu durum nedeniyle yeni önlemler geliştirmek isteyen hükümet, ürünlerin anlık takibini sağlayan dijital uygulamayı hayata geçirmek için kolları sıvadı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında gerçekleştirilen zirveye 6 bakan katıldı.

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın ardından özellikle ayçiçek yağı başta olmak üzere birçok temel gıda ürünün fiyatı arttı. Vatandaşları zorlayan ve aniden meydana gelen fiyat artışları nedeniyle hükümet de kolları sıvadı. Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nun gerçekleştirdiği toplantıda, ürün takibinin anlık olarak yapılmasına imkan sağlayacak yeni dijital bir sistem kurulmasına karar verildi.

Devletin zirvesi fahiş zamlar için toplandı! Yeni sistem geliyor

FUAT OKTAY BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında gerçekleştirilen toplantının ardından yapılan yazılı açıklamaya göre, son dönemdeki ekonomik gelişmeler ile küresel tedarik zincirlerindeki değişimin ve artan küresel emtia fiyatlarının enflasyon görünümü üzerindeki etkileri görüşüldü.

GIDA GÜVENLİĞİ ELE ALINDI

Toplantıda, gıda ve emtia fiyatlarındaki gelişmelere yönelik tedbirler ile tarımsal üretimin artırılmasına ve gıda arz güvenliğinin daha da güçlendirilmesine yönelik önlemler detaylı bir şekilde ele alındı.

ANLIK OLARAK TAKİP EDİLECEK

Ürün takibinin anlık olarak yapılmasına imkan sağlayacak yeni dijital bir sistem kurulmasına yönelik kararın alındığı toplantıda, artan enerji fiyatlarının etkilerini yönetebilmek üzere ek finansman imkanlarıyla enerji verimliliğini artıracak ilave önlemler görüşüldü.

ENFLASYON DA GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantıda, enflasyon beklentilerinin iyileştirilmesine ilişkin tedbirler, bütçe imkanlarının etkin kullanımına yönelik alınabilecek aksiyonlar ile yatırım ortamının iyileştirilmesi ve kalifiye insan gücünün geliştirilmesine yönelik önlemler değerlendirilerek, önceki toplantılarda alınan kararların uygulama sonuçları gözden geçirildi.

BAKANLAR KATILDI

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısına, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel ile ilgili kurumların temsilcileri katıldı.


Yorumlar (5)
doğan yıldız 1 ay önce
zamları yapan chp ve iyi parti kapatılsın.
nuri 1 ay önce
AKP tabanı yer ama diğerleri yemez. Ülke kötü yönetiliyor. Antalyada yoldan taş toplasan, Trabzonda 17 liraya satman lazım mazot parasını çıkarman için.
Hasan Usta 1 ay önce
AMAN SİZ BİRŞEY YAPMAYIN YOKSA SOĞAN EKMEKTE YİYEMİYECEK BU MİLLET İKİ DUDAĞINIZ ARALANDIĞINDA SADECE ZULUM GÖRDÜ BU MİLLET 4.240 TL İLE NASIL GEÇİNİLİR 5 KİŞİLİK BİR AİLE ONU ÇÖZÜN ADALETLİSİNİZ YA ALLAH CC BUNUN HESABINI SORACAK GÖZLERİ DOYMAYANLARA
tugrul 1 ay önce
müsterih olunuz milletini faiş fiyatlara ezdirmez ... ezdirmez da oyle dediydiiii
SUKENARLI 1 ay önce
Saman fiyatları ne durumda acaba. Bu kadar eşeği olan bir ülke için beka meselesidir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@