7m


7m

hyundai

Benzine bir zam daha geldi! İşte son fiyat

Benzine 1 lira 4 kuruş zam geldi! Litre fiyatı 24 liraya dayandı.

Ekonomi 19.05.2022, 09:58 19.05.2022, 10:13
Benzine bir zam daha geldi! İşte son fiyat

Geçtiğimiz gün litre başına 1 lira 70 kuruş zam gelen benzine bugünden itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 4 kuruşluk bir zam daha yapıldı.

Zamla birlikte İstanbul'da benzinin litre fiyatı 23 lira 86 kuruşa yükseldi. Benzine yılbaşından bu yana 17 kez zam yapılmıştı, bugünkü fiyat artışı ise 18. zam oldu.

Dövizde kurlarındaki ve petrol fiyatlarındaki dalgalanmalar, akaryakıta zam olarak yansımaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün gelen 1 lira 70 kuruşluk zammın ardından bugünden itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatı 1 lira 4 kuruş daha arttı.

İSTANBUL'DA BENZİN 23,86 LİRAYA YÜKSELDİ

Zam sonrası benzin İstanbul'da 23 lira 86 kuruşa; Ankara ve İzmir'de ise 23 lira 97 kuruşa yükseldi.

BU YILKİ 18. FİYAT ARTIŞI

Benzine yılbaşından bu yana 17 kez zam yapılmıştı, bugünkü fiyat artışı ise 18. zam oldu.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından sendika, dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.


Yorumlar (6)
CAPT,M,D, 1 ay önce
AH,DIŞ GÜÇLER AH,,
Yomra 1 ay önce
Biri bunu durdursun
mehmet 1 ay önce
yomra secim zamani geliyor durdurmak bizim elimizde.
VAKFIKEBİR-BOZKURT 1 ay önce
Devletin çivisi çıktı..Hep derler ya Dolar la mı maaş alıyorsunuz.Yahu bu adam bakanlık yaptı.Dolarla maaş alsak kişi olarak sıkıntı çekmeyiz ki..Hadi Dolar yükseliyor akaryakıt yükseliyor..DIŞ GÜÇLER..Geçen yaz 12 Tl olan çimento daha şimdiden 38TL.
Hasan Usta 1 ay önce
HER ŞEY NORMAL ARKADAŞLAR SESİNİZİ ÇIKARMAYIN İNSANLAR EVDE KAHVALTI YAPAMAZ HALE GELDİ AMA KİMSENİN UMRUNDA DEĞİL 800 GRAM PEYNİR 75 TL HADİ ALINDA YİYİN AKP LİLERE DEMİYORUM ONLARIN DURUMLARI GÜZEL SORUN YOK ONLARA ÇOCUKLARIMIZIN RIZKINI ÇALDINIZ MEVLAM BUNUN HESABINI SORACAK YAKINDA
Özgür Ustaoglu 1 ay önce
At arabası kullanırız farketmez

Gelişmelerden Haberdar Olun

@