7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Bekçi maaşı ne kadar oldu? İşte detaylar...

Bekçi maaşları ne kadar oldu? En düşük maaş kaç TL?

Ekonomi 13.07.2022, 20:25 13.07.2022, 20:33
Bekçi maaşı ne kadar oldu? İşte detaylar...

Türkiye'de bir yandan enflasyonun düşürülmesi adına çalışmalar devam ederken, diğer yandan mevcut enflasyon üzerinden zamlar yapılmaya devam ediyor. Asgari ücret, memur ve emekli maaş zamlarının ardından bekçilere yapılacak zam oranı da ortaya çıktı.

EN DÜŞÜK BEKÇİ MAAŞI 10.293 TL
Yapılan açıklamalara göre en düşük bekçi maaşı 10.293 TL olduğu duyuruldu. Bekçi maaşlarına ilişkin net detaylar henüz belli olmasa da en düşük rakamın 10 bin 293 TL olduğu belirtildi. Gelecek yeni veriler sonrasında ise bekçilerin ilkokul, lise ve üniversite mezuniyetlerine göre ne kadar maaş alacakları açıklanacak.

Ocak 2022'de zamlı bekçi maaşları şu şekildeydi:


İlkokul mezunu bekçi maaşı 6 bin 535 TL

Lise mezunu bekçi maaşı 6 bin 767 TL

Üniversite mezunu bekçi maaşı 7 bin 707 TL


Yorumlar (5)
onur 1 ay önce
lise mezunu bir bekçinin, üniversiteyi 6 yılda bitirip bir de türkiyenin en zor sınavı olan tus’u kazanan doktor ile aynı maaşa razı olmasının beklenmesi ülkenin geldiği rezil vaziyetin apaçık göstergesidir
insan 1 ay önce
ya ne cahil cühela adamlarsınız hangi doktor 7bin maaş alıyor ya. ondan mı son model arabalarla son model evlerde duruyorlar şov yapmayın ya.
Atacan 1 ay önce
Bekçilere bir lafım yok yanlış anlaşılmasın. Bu ülkede başlar ayak ayaklar baş yapılmıştır. Onun için kavga döğüş bitmez. Çünkü başka şekilde üzlaşma bilmezler.
Fuat 1 ay önce
Torpilli olanlar bekci oldu biz kpss 80 puanla bir yere giremedik adalet mi hak mi bu
Hasan Usta 1 ay önce
NE İŞE YARARLAR BİLEN VARMI YADA NİÇİN BEKÇİLERE İHTİYAÇ DUYULDU BİZİM ANAMIZ AĞLIYOR FABRİKALARDA 5.500 OLAN ASGARİ İCRET İÇİN BUNLAR KİME HİZMET EDİYORLAR BİLEN VARMI

Gelişmelerden Haberdar Olun

@