7m


7m

hyundai

Yomra Fen’den bir başarı daha

Trabzon Yomra Fen Lisesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında Türkiye 2’incisi oldu.

Eğitim 06.06.2021, 13:16
Yomra Fen’den bir başarı daha

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 4’üncüsü Konya’da düzenlenen Ulusal Bilim Kampında Trabzon’u temsil eden Trabzon Yomra Fen Lisesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında Türkiye 2’incisi oldu.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlarının katılımıyla gerçekleşen IV. Ulusal Bilim Kampı Sergi ve Ödül Töreni Konya’da düzenlendi. 

Yomra Fen’den bir başarı daha

Trabzon Yomra Fen Lisesi Türkiye 2.si oldu

81 ilden 81 bilimsel projenin katıldığı yarışmada 15 proje finale davet edildi. Yarışmaya Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında katılım sağlayan Trabzon Yomra Fen Lisesi Okul Müdürü Ahmet Kadı Kadıoğlu’nun destekleri, Biyoloji öğretmeni Burçak Nevzat Arslan danışmanlığında Merve Bulut ve Dilay Birinci adlı öğrencilerin hazırladığı ‘Bakteriyal Kitinaz Geninin Ekspiresyonu ve İnsektisidal Aktivitesi’ adlı proje çalışması ile Türkiye ikincisi oldu.

Yomra Fen’den bir başarı daha

Kadıoğlu: “Okulumuzdaki proje kültürü bu başarıları getiriyor”

Trabzon Yomra Fen Lisesi Müdürü Ahmet Kadı Kadıoğlu başarının okulda oluşmuş olan proje kültürünün tabii bir sonucu olduğunu ifade ederek, “Öğrencilerimizin dikkatli ve disiplinli çalışmaları, öğretmenlerimizin isabetli yönlendirmeleri ve rehberliği ile okulumuzdaki diğer paydaşların her anlamda yardımcı olmaları sonucunda başarılar gelmektedir. Bu anlamda, öncelikle Biyoloji Öğretmenimiz Burçak Nevzat Arslan’a teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz Merve Bulut ve Dilay Birinci’yi tebrik ediyorum. Başarıları her alanda daim olsun” dedi.

Mikro ve Nanoteknoloji, İleri Robotik Sistemler ve Mekatronik, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Yenilikçi Gıda İşleme Teknolojileri ve Gıda Biyoteknolojisi, Eğitimde Dijitalleşme alanlarında yapılan çalışmalarda, öğrenciler ve akademisyenler bir araya gelerek 4 gün boyunca yoğun bir kamp dönemi geçirdi, atölye çalışmaları yaptılar.

Yomra Fen’den bir başarı daha

Yomra Fen’den bir başarı daha


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@