banner539

banner526

banner533

banner513

İ.Üniversitesi'ne rektör atandı

 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Yunus Söylet'i atadı. Çankaya Köşkü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımız, İstanbul Üniversitesi Rektörlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130 uncu ve 2547 s

Eğitim 29.12.2008, 21:24 10.09.2018, 11:26
İ.Üniversitesi'ne rektör atandı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Yunus Söylet'i atadı.

Çankaya Köşkü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımız, İstanbul Üniversitesi Rektörlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130 uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından Prof. Dr. Yunus Söylet'i atamışlardır" denildi.

Sandıktan Ali Akyüz çıkmıştı

Bilindiği gibi İstanbul Üniversitesi Rektör adayları seçiminin ilk raundunu, Trabzonlu Prof Dr. Ali Akyüz 483 oy alarak sandıktan ilk sırada çıkan isim olmuştu.

İstanbul Üniversitesi Rektörü olarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından atanan Prof. Dr. Yunus Söylet ise 467 oy alarak sandıktan 2'nci çıkmıştı.

YÖK tarafından Cumhurbaşkanı Gül'e gönderilen listede ise İlk sıra Prof.Dr.Yunus Söylet'e verilirken, Sandıktan birinci çıkan Trabzonlu Prof. Dr. Ali Akyüz 2'nci sırada yer alıyordu.

İlgili haberlerimiz:

Prof.Dr Akyüz'e BÜYÜK DESTEK
Trabzonlu Prof Akyüz'e destek

Yorumlar (10)
drina k 12 yıl önce
sayın cumhurbaskani en doğru karari verdi gene.helal olsun. sezar in tohumlarindan kurtuluyoruz yavaş yavaş
osmanlee 12 yıl önce
çünkü ali akyüz, danıştayın kısmi zamanlı çalıştığı gerekçesiyle iptal ettiği dokuz eylül rektörünüyle aynı kaderi paylaşıyor.. yani kısmi zamanlı çalışıyor..
cevahiroğlu 12 yıl önce
köylümün olmasını her milliyetci gibi bende çok istiyordum ama....... 1 oy olayını unutmayalım......
harunbiyik 12 yıl önce
Yaw bu cumhuraşkanı trabzonlu olan profeserleri valla adamıyo daha önce yine yök ün birincı olarak gösdermiş oldugu bayburt ünüversitesine trabzonlu i. hakkı aydın ıda adamamışdı...hayret düşündürücü
murat kara 12 yıl önce
burdada anlaşıldığı üzere kendi adamlarını atamışlar ama keser döner sap döner bir gün hesap döner o çumhurda döner
rokostel 12 yıl önce
Selam herkese işte demokrasi bu olsa gerek ne güzel hani kendilerine yapılınca demokrasi olmuyorda şimdi neden demokrasi oluyor ozaman secim yapmasınlar o kişi direk atansın yahu bu resmen dalga geçmek evet o kişi başbakanın doktoru olmasa vede başbakan desteğine rağmen benim hemşehrim olarak demiyom ama prof dr Ali AKYÜZ hocam neyin dr ya bu kendi adamlılığımızı bırakalım hakikatten hak edeni vede yöneteceği kişilerin kendilerini yönetmesi istediği kişiyi atayalım hem kul hem de Allah nezninde borçlu olmayalım

selam vede saygılar
alisankucuk 12 yıl önce
sezerin izleri yavaş yavaş siliniyor bu günlerede şükür
onat 12 yıl önce
Ey millet

Kemal Alemderoğluda trabzonluydu ve trabzonun yüz karası. Adam olsunda nereli olursa olsun. Adam olmadıktan sonra babanın oğlu olsa neye yarar. Abdullah Gül doğru karar vermiştir. İTÜ çok bozulmuştu. Orda çoğunluğun oyunu alan doğru seçim anlamına gelmez. Hayırlısı olsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@