banner526

banner535

Dershaneler kapanacak mı ?

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, dershanelere ve sınavlara olan ihtiyacı gidermeden dersanaleri kapatmanın mümkün olmadığını söyledi.Katıldığı bir televizyon programında üzerinde bir yıldır çalıştıkları yeni ortaöğretim sistemi ile ilgili önemli açıklamal

Eğitim 10.01.2013, 08:34
Dershaneler kapanacak mı ?

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, dershanelere ve sınavlara olan ihtiyacı gidermeden dersanaleri kapatmanın mümkün olmadığını söyledi.

Katıldığı bir televizyon programında üzerinde bir yıldır çalıştıkları yeni ortaöğretim sistemi ile ilgili önemli açıklamalar yapan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, "Biz SBS'nin kaldırılacağını, dershanelerin kapatılacağını söyledik.
 
Fakat dershaneye ve sınava ihtiyaç duyulan sistemi ortadan kaldırmadan, bu söylediklerimizi yapmak mümkün değil" dedi.
 
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Eğitim sisteminde yaptıkları değişikliklerin sınavların kaldırılması ve dershanelerin kapatılması konusunun bir parçası olduğunu ancak, dersanelere ihtiyaç duyulan sistemi ortadan kaldırmadan bunun mümkün olmadığını söyledi.
 
Bakan Dinçer, yeni ortaöğretim sistemi hakkında bilgi verdi. Dinçer şunları kaydetti:
 
Eğitim sisteminde yaptıkları değişikliklerin sınavların kaldırılması ve dershanelerin kapatılması konusunun bir parçası olduğunu belirten Bakan Ömer Dinçer, "Biz SBS'nin kaldırılacağını, dershanelerin kapatılacağını söyledik.
 
Fakat dershaneye ve sınava ihtiyaç duyulan sistemi ortadan kaldırmadan, bu söylediklerimizi yapmak mümkün değil. Yapılan her değişiklik, getirilecek sistemi destekleyecek olan değişikliklerdir. Yani bir bütünün parçalarıdır" dedi.

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@