banner536

banner526

banner533

Türk konsolosa çirkin saldırı!

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener’in makam aracına, Yunanistan’ın Kavala kentinde aşırı sağcı Altın Şafak partisi üyelerince saldırıda bulunuldu.Başkonsolos Şener’in Kavala Belediye Başkanı Konstantinos Simicis’i ziyareti sırasında, ell

Dünya 10.01.2013, 08:32
Türk konsolosa çirkin saldırı!

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener’in makam aracına, Yunanistan’ın Kavala kentinde aşırı sağcı Altın Şafak partisi üyelerince saldırıda bulunuldu.

Başkonsolos Şener’in Kavala Belediye Başkanı Konstantinos Simicis’i ziyareti sırasında, ellerinde Yunan bayraklarıyla belediye binası önünde toplanan yaklaşık 40 kişilik grup, Türkiye, Atatürk ve Simicis aleyhinde sloganlar atarak, park halindeki konsolosluk aracına saldırdı.

Simicis ile görüşmesinin ardından, grubun taşkınlığı nedeniyle belediye binasında bir saatten fazla kalan Şener ve beraberindekiler, daha sonra polis eşliğinde kentten ayrıldı. Başkonsolos Şener’in Kavala’dan çıkışı sırasında bazı göstericiler polise rağmen konsolosluk aracına tükürerek, camlarını yumrukladı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
y.hakan tuncel 8 yıl önce
aklımın siyasete erdiğinden beri insanların nasıl faşist bir düşünceye sahip olabileceklerini hala anlamış değilimdir

insanlar niçin kendi ırklarını üstün görür niçin emperyalizm tarafından yaratılan sözde düşmana böyle fütursuzca saldırır ama malesef emperyalizm insanların en güzel iki duygusunu ülke ve din sevgisini o kadar güzel kullanarak insanları birbirine düşürmekte çok başarılı oldu bugüne kadar tarihtede görüldüğü gibi hitler yada yunan faşisti önemli değil faşistin her türlüsü tehlikelidir milliyeti önemli değildir

Gelişmelerden Haberdar Olun

@