Yeniden savaş mı çıkacak!

Rus askeri istihbarat servisi (GRU) Başkanı Aleksandır Şılyakturov, Gürcistan'ın Güney Osetya'ya yeniden saldırabileceğini söyledi. Şılyakturov, Rus İtar-Tass ajansına yaptığı açıklamada, bölgedeki durumun gergin olduğunu ifade ederek, NATO'yu da Gürcista

Yeniden savaş mı çıkacak!
Rus askeri istihbarat servisi (GRU) Başkanı Aleksandır Şılyakturov, Gürcistan'ın Güney Osetya'ya yeniden saldırabileceğini söyledi.

Şılyakturov, Rus İtar-Tass ajansına yaptığı açıklamada, bölgedeki durumun gergin olduğunu ifade ederek, NATO'yu da Gürcistan'a silah sağlamaya devam etmekle suçladı. Şılyakturov, "Gürcistan ile durum gergin çünkü mevcut Gürcü yetkilileri Güney Osetya ve Abhazya'nın egemenliklerini tanımadığı gibi bu ülkeleri geri almak için her yolu deniyorlar" dedi.

Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'nin "başını çektiği Gürcü yönetiminin" bu bölgeleri geçen yıl yaptığı gibi güç kullanarak elde etmeye çalışabileceğini söyleyen Şılyakturov, "Böyle bir olasılığı göz ardı etmiyoruz" ifadesini kullandı.

Şılyakturov, adını vermediği Doğu Avrupa'daki yeni NATO üyesi ülkelerin Gürcistan'a küçük silah ve mühimmat sağlamaya devam ettiğini, İsrail'in Gürcistan'a insansız uçak, Ukrayna'nın da ağır top ve hava savunma sistemleri sağladığını ileri sürdü.

HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya