7m


7m

hyundai

Tek seferde 10 çocuk doğurdu

Rekortmen anne, ultrason sonuçlarına göre 8 bebek beklerken 10 bebek dünyaya getirmiş olmanın kendisi için de inanması güç bir durum olduğunu söyledi.

Dünya 08.06.2021, 17:54
Tek seferde 10 çocuk doğurdu

Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Gauteng eyaletinde, tek doğumda 10 bebek dünyaya getiren Gosiame Thamara Sithole, Guinness rekorunu kırdı.

Ulusal Basın kuruluşu IOL News'in haberine göre, 37 yaşındaki Sithole, geçen ay Fas'ta 9 bebek doğuran Halimae Cisse'nin "tek doğumda en çok sayıda bebek dünyaya getiren anne" unvanının yeni sahibi oldu.

Haberde, 7 erkek ve 3 kız dünyaya getiren rekortmen anne ile bebeklerinin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Ayrıca Sithole çiftinin 6 yaşında ikiz kız çocuklarına sahip olduğu kaydedildi.

Sithole, doğum sonrası basına yaptığı açıklamada şaşkınlığını dile getirdi.

Rekortmen anne, ultrason sonuçlarına göre 8 bebek beklerken, 10 bebek dünyaya getirmiş olmanın kendisi için de inanması güç bir durum olduğunu ifade etti.

Efako Makgatho Sağlık Bilimleri Üniversitesi TIp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Dini Mawela ise yaptığı açıklamada, bunun son derece nadir rastlanabilecek bir durum olduğunu, bu tür vakaların genellikle doğurganlık tedavilerinden kaynaklandığını söyledi.

Mawela, yüksek riskli hamilelik süreci nedeniyle Sithole'un bebeklerinin gelecek birkaç ayı kuvözde geçireceklerini bildirdi.


Yorumlar (2)
Misafir 1 yıl önce
Önemli olan burdan sonra onlarin hayata tutulmasidir.Pes dogrusu bizim Karabasi gölgede birakti..
Selim 1 yıl önce
İlgilenilmesi gereken on çocuk, doyurulması gereken on boğaz... Kolay gelsin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@