banner560

"Libya'nın sahada hava savunma, özel eğitim ve uzmanlığa ihtiyacı var"

Libya'nın Ankara Büyükelçisi Abdurrezak Muhtar Ahmed Abdülkadir, Türkiye'nin ülkesine olası askeri desteğine ilişkin, "Libya'nın savaşçılara sahada destek olacak hava savunma, özel eğitim ve uzmanlığa ihtiyacı var." dedi.

Dünya 26.12.2019, 22:56
"Libya'nın sahada hava savunma, özel eğitim ve uzmanlığa ihtiyacı var"

Libya'nın Ankara Büyükelçisi Abdurrezak Muhtar Ahmed Abdülkadir, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde (AYBÜ) "Libya'nın Dünü, Bugünü ve Geleceği, Libya-Türkiye İlişkileri" paneli sonrasında konuştu.

Türkiye-Libya ilişkilerinin yüzyıllara dayandığını belirten Abdülkadir, Türkiye'nin Libya halkının her zaman yanında olduğunu söyledi.

Abdülkadir, Türkiye'nin Libya'ya olası askeri desteğine ilişkin bazı yanlış anlaşılmalar olduğunu belirterek, "Libya'nın savaşçılara sahada destek olacak hava savunma, özel eğitim ve uzmanlığa ihtiyacı var. Sahada yeterli insanımız var." ifadesini kullandı.

Türkiye'nin olası askeri desteğinin Libya halkının yararına olacağından şüphe etmediğini dile getiren Abdülkadir, şunları kaydetti:

"Askeri destek, Libya halkına bir zarar anlamına gelmez, bu destek güvenlik ve istikrara da yardımcı olacaktır. İki ülke sadece dost değil aynı zamanda kardeştir. Kıbrıs meselesinde ihtiyacı olduğunda Türkiye'yi destekleyenlerden biri de Libya'ydı, Türkiye de ihtiyaç duyduğumuzda bize cevap veriyor."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
Trabzon 2 yıl önce
... Sonuna evet... 10 bin km gelenlerin üsleri var... Yarabbi israil, Amerika, Avrupa karıştır, Rusya yı etkisiz hale getir, Türkiye deki muhalefeti ıslah eyle amin amin amin. Ak Parti. Gıda fiyatlarına dikkat etmeli, mümkünse ucuzlatmalı, büyük market feda zamanı..
Arkeolog 2 yıl önce
Tarih sizi lanetleyecek Libyanin bu istikrarsız hale gelmesine en cok Israil ve siyonistler sevindi.isbirlikcide AKPdir.Osmanlicik oynuyorsunuz,Osmanlinin sonunun ne oldugunu bilmiyorsunuz.
Nazim Hikmet 2 yıl önce
Güzel günler göreceğiz cocuklar ,Güneşli güzel günler.......ne hayaldi beeee!
Nasıl olurda bağnazlar Dünya Halklarının mazlumlarını bu sekilde mahveder.suclusun Akp.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@