Koronavirüsle ilgili ezber bozan araştırma! Mutasyonla bulaşıcılığı artmış olabilir

Yapılan araştırmalarda koronavirüsün uğradığı mutasyon sonucu, bulaşıcılığının artmış olabileceği belirtiliyor.

Dünya 13.06.2020, 20:12
Koronavirüsle ilgili ezber bozan araştırma! Mutasyonla bulaşıcılığı artmış olabilir

ABD'li araştırmacılar koronavirüsün insan hücrelerini daha kolay enfekte edecek şekilde mutasyona uğradığına inandıklarını söyledi. Uzmanlar mutasyon sonrası bulaşıcılığın artmış olabileceğini düşünüyor.

Florida'daki Scripps Araştırma Enstitüsü araştırmacıları Koronavirüs'ün mutasyona uğradığını ancak bunun küresel salgının gidişatını değiştirecek düzeyde olup olmadığının yapılacak çalışmalar sonrasında belli olacağını açıkladı.

"BULAŞICILIĞI ARTTIĞI İÇİN ABD VE LATİN AMERİKA'DA VAKALAR ARTTI"

Uzmanlar, mutasyona uğrayan virüsün insan hücreleri arasında bulaşıcılığının artması nedeniyle, ABD ve Latin Amerika'da çok yüksek sayıda vaka görülmüş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Dünya Sağlık Örgütü daha önce, koronavirüste şimdiye kadar görülen mutasyonların normal olduğunu, bulaşıcılığı artırdığına ya da daha ölümcül bir hale getirdiğine yönelik ellerinde henüz bir veri olmadığını söylemişti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
yorumcu 1 yıl önce
Virus mutasyona ugrayacak ve bulasiciligi artacakki ikinci dalga olusabilsin.Boylece İkinci dalga ile birlikte yasanacak korku ve panikten sonra gelecek olan asi butun dunyaya satilabilecek.Bu adi gecen arastirma sirketine Bill gates milyonlarca dolar bagis yapiyor.Babasinin hayrina degil herhalde.İkinci dalga olmadan ve bu isten birileri ekmek yemeden koronavirus bitmez.
ömer 1 yıl önce
çok güzel yazmışsın tebrikler

Gelişmelerden Haberdar Olun

@