banner491

Korkunç skandal! Yanlışlıkla Bakan'ı öldürdüler!

O ülkede büyük skandal! Mülteci kampından büyüyen bakan yanlışlıkla öldürüldü.

Korkunç skandal! Yanlışlıkla Bakan'ı öldürdüler!
banner492
banner432

Somali’de mülteci kampında büyüyen ve 2016’da Bayındırlık ve İskan Bakanı olarak görevlendirilen Abbas Abdullah Siraji'nin, bir güvenlik görevlisi tarafından 'yanlışlıkla' öldürüldüğü açıklandı.


Hükümet ve polis kaynaklarından alınan bilgilere göre; Somali Bayındırlık ve İskan Bakanı Abbas Abdullah Sraji, başkent Mogadişu'da “İslamcı terörist” sanılarak yanlışlıkla öldürüldü. Hükümet Siraji'nin ölümü için “son derece üzücü” açıklamasını yaptı.

Senatör İlyas Abdulahi, Bakan Sraji'nin bulunduğu araca hükümetin güvenlik güçleri tarafından yanlışlıkla ateş edildiğini ve olayın Başkanlık Sarayı'nın dışında gerçekleştiğini belirtti.

Kaynaklar, ateş eden kişinin başka bir hükümet yetkilisinin muhafızı olduğunu belirtti. Polis memuru İbrahim Muhammed ise, muhafızın takip ettiği araca ateş açtığını belirterek, “Bu olay bir kaza gibi görünüyor ve araştırılıyor” dedi.
Kenya'nın Dadaab kasabasında dünyanın en büyük mülteci kampında büyüyen 31 yaşındaki Abbas Abdullahi Sraji, geçen yıl Somali Devlet Başkanı Abdullah Muhammed tarafından bakan olarak seçilerek kabinenin en genç üyesi olmuştu. Sraji'nin hayat hikâyesi, 25 yıldır çatışma ve kargaşa içindeki Somali için ilham kaynağı olarak görülüyordu.

Hükümet yetkililerine yönelik bombalama ve suikast eylemleri düzenleyen El-Shabab örgütünün, Srajinin ölümüyle bağlantılı olup olmadığına dair henüz bir kanıt olmadığı öğrenildi.

 

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner441

banner472