7m


7m

hyundai

Korkunç! 40 cm'lik metal kazık vücuduna girdi

Çit diken adamın vücuduna 40 cm boyunda metal kazık saplandı. Talihsiz adam mucize eseri ölümden döndü.

Dünya 13.07.2018, 22:32 13.07.2018, 22:48
Korkunç! 40 cm'lik metal kazık vücuduna girdi

ABD Texas'ta şoke edici bir olay yaşandı. Justin isimli bir işçiye 40 cm uzunluğunda bir çubuk saplandı.

ABD'nin Texas eyaletinde 43 yaşındaki Justin Firth'ün sırtına, evinin bahçesine çit diktiği sırada bilinmeyen bir nedenle 40 cm uzunluğunda metal kazık saplandı. Vücudundaki cisimle birlikte yere yığılan adamın oğlu ve iş arkadaşları hemen ambulans çağırdı. İş arkadaşları, metal kazığın giriş ve çıkış noktalarına bez bağlayarak kanamayı durdurmaya çalıştı. 

Ardından halen makineye bağlı olan çubuğu keserek makineden ayırdılar ama Justin'in içinden çıkarmadılar. Olay yerine polisler ve ambulans geldi. Justin'in haline gören sağlık ekipleri ilk yardım yaparken, ambulans helikopter çağırdılar. Helikopter hemen gelerek Justin'i hastaneye kaldırdı.

Ameliyata alınan Justin'in içinden çubuk çıkarıldı. Adamın ameliyattan sonra çekilen görüntüleri ise 'büyük bir mucize' yorumuna neden oldu. Doktorlar, çubuğun önemli noktaları milimetreler ile kaçırdığını söyledi; “Birkaç santim sola gitseydi böbreğe gelirdi. Birkaç milimetre ile böbreği besleyen damarları ıskaladı. Biraz yukarı gitseydi mideyi, biraz aşağıda bağırsakları vururdu. Milimetreler ile hayatta kaldı.” dendi.

Justin, “Olay aniden oldu. Birden sırtımda ağırlık hissettim ve yere devrildim. Önüme baktığımda akan kanı görmüyordum. Sırtımda da çok az ıslaklık hissettim. Aşırı bir kaybım yoktu. Garip bir şekilde, hiç ağrımda yoktu. Evet, içimde bir şeyler vardı; bir şeyler tersti ama ağrım yoktu.” dedi. Justin Firth, 2 hafta hastanede kaldıktan sonra tekerlekli sandalye ile hastaneden ayrıldı. Doktorları iyileşme olasılığının yüksek olduğunu söylerken, birkaç haftaya kalmadan sandalyeden de kurulacağı açıkladı.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@