banner491

Dövüldüler,işkence gördüler ve ....!

Rusya'da gündeme bomba gibi düşen olay, köle olarak çalıştırılan Orta Asya kökenli kadınlardan birinin annesinin Rus insan hakları savunucularına başvurması üzerine ortaya çıkarıldı.Rus aktivistlerin girişimiyle düzenlenen ilk operasyonda, bir markette kö

Dövüldüler,işkence gördüler ve ....!

Rusya'da gündeme bomba gibi düşen olay, köle olarak çalıştırılan Orta Asya kökenli kadınlardan birinin annesinin Rus insan hakları savunucularına başvurması üzerine ortaya çıkarıldı.

Rus aktivistlerin girişimiyle düzenlenen ilk operasyonda, bir markette köle olarak çalıştırılan 13 kadın ve çocuk bulundu. Kadınların Kazakistan, Özbekistan ve Tacikistan kökenli oldukları, dövüldükleri, işkence gördükleri ve tecavüze uğradıkları ortaya çıktı.
Marketten ayrılmaları yasaklanan ve atık yiyeceklerle beslenen kadınların bazıları, 12 yıldır köle hayatı yaşadıklarını anlattı. Kadınlar, market sahibinin yerel polisle bağlantıları olduğunu, bu yüzden kimseye şikayet edemediklerini belirtti.
 
Marketin bir başka şubesinin bodrum katında da 10 yıldır köle olarak çalıştırılan, işkence gören Özbek ve Tacik 2 kadın bulundu. Kadınlardan birinin annesiyle buluşması, duygulu anlar yaşanmasına yol açtı.
 
Kaçırılan çocukların da köle olarak marketin şubelerinde çalıştırıldığı, halen 4 çocuğun arandığı belirtiliyor.
 
Rus aktivistler, marketin diğer şubelerinde de en az 20 kölenin çalıştırıldığını tahmin ediyor. Rus yetkililer, konuya ilişkin soruşturma başlattı.
 
Rus aktivistlere göre, ülkede 1 milyona yakın yabancı, köle olarak çalıştırılıyor.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner441