7m

7m

hyundai

Biden'den Buça açıklaması! "Bu bir savaş suçu"

Biden, Putin'in 'savaş suçları' nedeniyle yargılanması çağrısında bulundu.

Dünya 04.04.2022, 19:46
Biden'den Buça  açıklaması! "Bu bir savaş suçu"

ABD Başkanı Biden, Putin'in "savaş suçları" nedeniyle yargılanması çağrısında bulunarak, Buça'daki saldırının ardından Rusya'ya yeni yaptırımlar getireceklerini bildirdi.

ABD Başkanı Joe Biden, Delaware eyaletinden Washington'a dönüşte gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i daha önce "savaş suçlusu" olarak nitelendirdiğini ve bu konuda haklı çıktığını belirten Biden, "Ukrayna'ya savaşmak için ihtiyaç duydukları silahları da vermemiz gerekiyor. Aynı zamanda (Putin için) bir savaş suçları yargılaması yapılması için tüm detayları toplamalıyız. Bu adam gaddar, Buça'da olanlar şoke edici." ifadesini kullandı.

Bir gazetecinin, Buça'da yaşananların "soykırım" olduğunu düşünüp düşünmediğini sorması üzerine Biden, "Hayır, bunun savaş suçu olduğunu düşünüyorum." yanıtını verdi.

ABD Rusya'ya daha çok yaptırım uygulayacak

Putin'in yaptıklarının hesabını vermesi gerektiğinin altını çizen Biden, "Rusya'ya daha çok yaptırım uygulayacağız." dedi.

Ukrayna'nın başkenti Kiev yakınlarındaki Buça şehrini Rus güçlerinden 1 Nisan'da kurtaran Ukrayna ordusu, binaları yıkılmış, sokakları ceset dolu bir şehirle karşılaşmıştı.

Kiev yakınlarındaki kurtarılan yerleşim alanlarında 410 sivilin cesedi bulunmuştu.


Yorumlar (1)
Hasan Usta 2 ay önce
SİZ YILLARDAN BERİ BÜTÜN DÜNYAYI ALEV TOPUNA ÇEVİRDİNİZ BEN SAVAŞ TARAFTARI DEĞİLİM AMA KENDİNİZE BAKIN GİRMEDİĞİNİZ TOPRAK KALDIMI DÜNYADA BU SÖYLEMİ SÖYLEYEBİLECEK EN SON ÜLKESİNİZ VAHŞİLER SÖMÜRMEDİĞİNİ TOPRAK KALŞMADI

Gelişmelerden Haberdar Olun

@