alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Destan dizisi oyuncuları kimler? Destan dizisinin konusu nedir?

Destan ATV'de yayın hayatına başladı. Yeni dizi Destan'ın oyuncuları kimler, Destan'ın konusu ne? İşte detaylar

Dizi - Film - TV 23.11.2021, 20:41 23.11.2021, 22:48
Destan dizisi oyuncuları kimler? Destan dizisinin konusu nedir?

Bir çok yeni dizi izleyiciyle buluşmayı sürdürürken ATV'de de Destan isimli dizi yayın hayatına başladı. Yeni dizinin başlamasıyla birlikte "Destan dizisi oyuncuları kimler, Destan dizisinin konusu ne?" sorularına yanıt arandı. İşte ayrıntılar

DESTAN OYUNCULARI

8. yüzyılda geçen öykünün kadrosunda Ebru Şahin (Akkız), Edip Tepeli (Batuga), Selim Bayraktar (Alpagu Han), Kanbolat Görkem Arslan (Saltuk), Teoman Kumbaracıbaşı (Balamir), Deniz Barut (Ulu Ece), Elif Doğan (Tutkun), İpek Karapınar (Çolpan), Burak Tozkoparan (Temur), Buse Meral (Sırma), Burak Berkay Akgül (Kaya), Osman Albayrak (Vargı), Şahin Ergüney (Kün Ata), Ahmet Olgun Sünear (Yaman), Alper Düzen (Danış Ata), Ecem Sena Bayır (Günseli), Bilgi Aydoğmuş (Kırçiçek), Esra Kılıç (Mei Jin), Hilal Uysun (Tılsım), Evren Erler (Çalayır), Meltem Pamirtan (Yibek), Faruk Aran (Kuzubeg), Müge Duygun (Tilbe), Mehmet Sertakan (Tayangu Yalvaç), Aysel Yıldırım (Kam Kadın), Seca Naz Karabulut (İlay), Cihangir Köse (Otacı), Berna Üçkaleler (Efil), Doruk Şengezer (Öktem), Onur Yenidünya (Evren Alp) yer alıyor.

Destan dizisi oyuncuları kimler? Destan dizisinin konusu nedir?

DESTAN KONUSU

8. yüzyılda, Orta Asya'da, İslam'ın henüz kucaklamadığı topraklarda vahşi bir çağ hüküm sürmektedir. Çin sivri dişlerini Türk budununa doğrultmuştur, Rus Varegler, Moğollar, Sogdlar, Persler tuzakta beklemektedir.Yetmezmiş gibi, aynı kana atam diyen Türk boyları birbirine düşmüştür. İkisi de Türk olan Gök Hanlığı ile Dağ Hanlığı arasında ise çok büyük bir düşmanlık vardır. Bu siyasi şartlarda, Gök Hanlığı'nın ulu kağanı Alpagu Han, başkaldırmasından kuşkulandığı kardeşi Balamir Yabgu'nun kızını, çolak ve topal oğlu Batuga'ya gelin almaya karar verir. Ailesini toplayıp kız istemek üzere Batı Gök Kağanlığı'na doğru yola çıkar. Yolda onları çok büyük bir tehlike beklemektedir: Çocukluğundan beri intikam ateşi ile yanan Dağ savaşçısı Akkız!

DESTAN DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR? 
Merakla beklenen dizi Destan, İstanbul'un çeşitli semtlerinde kurulan platolarda çekilirken Beykoz Kundura Fabrikası'nda da çekimler yapıldı.

Destan dizisi oyuncuları kimler? Destan dizisinin konusu nedir?


Gelişmelerden Haberdar Olun

@