banner555

Haber61'in Ajandası 29.01.2016

MHP TRABZON’DA SİNİRLER GERGİN! MHP’de sıkıntılı bir süreç devam ediyor.Parti içi muhalefetin imza kampanyası sonrası başlayan süreçte zaman geçtikçe,çözümsüzlük devam ettikçe partililerin endişesi de artıyor. Toplanan imzaların akıbeti ne olacak belli de

Diğer 29.01.2016, 08:49 05.11.2019, 13:43
Haber61'in Ajandası 29.01.2016

MHP TRABZON’DA SİNİRLER GERGİN!

MHP’de sıkıntılı bir süreç devam ediyor.Parti içi muhalefetin imza kampanyası sonrası başlayan süreçte zaman geçtikçe,çözümsüzlük devam ettikçe partililerin endişesi de artıyor.

Toplanan imzaların akıbeti ne olacak belli değil.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Genel Merkez tüzük değişikliği ve olağanüstü kurultay için toplanan imzaları “yok sayıyor ve her defasında rest” çekiyor.Meral Akşener, Sinan Oğan ve Koray Aydın’ın başını çektiği parti içi muhalif grup ise sonuna kadar direnmekte kararlı.Parti içi muhalefet toplanan imzalar için başlayan sürecin bu hafta tamamlanması ile birlikte mahkeme yoluna başvurması bekleniyor.MHP’ye bu zaman dilimi içinde “kayyum” atanması güçlü ihtimal. Bu arada muhalefete destek veren teşkilatlara genel Merkez gözdağı vermeye de devam ediyor.Görevden alma ve ihraç iddialarına yönelik MHP Trabzon İl-Ortahisar ve İlçe teşkilatları bir bütün olarak cevap vererek “Bu yola baş-koyduk bizi bu saatten sonra kimse durduramaz” şeklinde karşı şekilde rest çekiyorlar.MHP kurucularından Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Grup Başkanı Ali Sağır ise imzaları asla geri çekmeyeceklerini dile getirdi

CHP TRABZON YOL HARİTASINI NASIL BELİRLEYECEK?

[PAGE]

CHP TRABZON YOL HARİTASINI NASIL BELİRLEYECEK?

35.Olağan Genel Kurultay sonrası CHP Trabzon teşkilatlarında artık toparlanma süreci başladı.

CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör teşkilatlara verdiği ilk mesajda parti içi disipline dikkat çekerek “Her-şeyi parti içinde konuşalım çözüm arayışı içinde olalım,ama bunu basın önünde yada başka mekanlarda dile getirmeyelim” şeklinde oldu.Güngör eski-yeni kim olursa olsun partililerin artık bu anlayıştan vazgeçmeleri gerektiğini savunarak “Ana-muhalefet partisine yakışır bir ciddiyetle yol haritamızı belirlemek zorundayız.Bizim için önemli olan öncelikle kendi içimizdeki birlik ve beraberliktir.Bunu başarırsak zaten arkası gelir” dedi.CHP Trabzon’da artık bazı anlayış ve uygulamaların değişmesi gerektiğinin altını çizen Güngör “Bizim tek derdimiz partimizin iktidar olmasıdır.Neden biz Trabzon’da vekil sayımızı üçe çıkarmayalım neden belediye başkanlıklarına ağırlık koymayalım.Buraya odaklanmak zorundayız,ülkenin içinde olduğu durum vahim.CHP’nin mutlak suretle önümüzdeki ilk seçimde iktidar olması şart” dedi.

TRABZON’DA ÖZEL GÜVENLİK SORUNU!

[PAGE]

TRABZON’DA ÖZEL GÜVENLİK SORUNU!

Özel Güvenliklerin yaptığı işin ne kadar önemli ve hassas olduğunu bu köşeden zaman-zaman dile getiriyoruz

.Özel Güvenlik adı üstünde olduğu gibi güvenliğin sağlanması noktasında kilit bir görev. Fakat bazen bu görevin hakkını yerine getiremeyen,yada yetkileri dışına kaçanlara şahit oluruz.Özel güvenlik yetkileri belirlenmiş bir meslektir.Her kafasına esen bu mesleğe girememeli.Hele psikolojik sorunları olanlar asla dahil edilmemeli. Eğer o yetkiler aşılırsa işin rengi değişiyor istenmeyen olaylar yaşanıyor.Türkiye genelinde olduğu gibi Trabzon’da da bu meslekten ekmek yiyen bir çok insan var.İşini hakkıyla yerine getirenlere elbette sözümüz yok.Geçenlerde bir hastanemize hasta ziyaretine gelen AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta ile oradaki bazı özel güvenlikçiler arasında yaşanan kriz basına yansımıştı.Tekrar o konuya girmekte istemiyoruz.Sayın Balta’nın ne kadar haklı olduğu ortada. Güvenlikçiler vekile bunu yaparsa gerisini siz düşünün.Muhammet Balta’nın uğradığı haksızlık yeni değil.Sık-sık yaşanıyor bu konular ama duyarsızlık var.Bu durumdan rahatsız olan aralarında Ortahisar Belediye Meclis üyeleri dahil vatandaşlar vekili arayarak destek vermişler yaşanan farklı sorunları dile getirmişler.AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta bu konuyu Meclise taşıyacak bazı düzenlemeler noktasında dikkat çekecek.Özel Güvenlikçiler kendini asker-polis yerine koymamalı,mesleklerine uygun hareket etmeli.Bu arada  aldıkları ücretlerin iyileştirilmesi ve sosyal hakların tanınması noktasında özel güvenlikte çalışanların sorunları da elbet de çözüme kavuşmalı.

TRABZONLU ÖZLEM FİNALE GİDİYOR!

[PAGE]

TRABZONLU ÖZLEM FİNALE GİDİYOR!

Bir televizyon kanalında devam eden ve büyük beğeni toplayan “O ses Türkiye” yarışmasında Trabzonlu Özlem Başar sesi-tarzı ve sahne duruşuyla yarışmaya damgasını vuruyor.

Özlem Başar final yolunda hedefine adım-adım ilerlerken hemşerilerinden de tam destek geliyor.Tonyalı Cemal Başar’ın kızı olan Özlem Başar desteklerinden dolayı ailesine-arkadaşlarına ve tüm Trabzon halkına teşekkür ederek “Bu yarışma benim için önemli bir deneyim oldu.Daha çok gencim,sanatçı olma yolunda kararlıyım ve başarılı olacağıma inancım sonsuz.O Ses Türkiye yarışmasında birinci olmak için elimden geleni yapıyorum artık takdir seyircilerin ve jüri üyesinin” dedi.Murat Boz,Hadise,Ebru Gündeş ve Atena Grubu gurubu gibi Türkiye’nin çok sevdiği sanatçılar arasında yer almanın ayrı bir mutluluk ve gurur olduğunu belirten Özlem Başar “Türkülerimle hem Trabzon’u hem de Karadeniz yöresini temsil ediyorum,benim özüm oralar.Özümden ve geleneklerimizden de asla taviz vermem” şeklinde mesaj verdi.

HAZİNE YARDIM TALEBİNE RET!

[PAGE]

HAZİNE YARDIM TALEBİNE RET!

12 Haziran 2011 Milletvekili Genel seçiminde yüzde 0.75 oy alan Büyük Birlik Partisi(BBP) ile yüzde 1.26 oy alan Saadet Partisi(SP) Siyasi Partiler Kanunundaki yüzde 3 oy barajı nedeniyle Hazine yardımından yararlanamayınca düzenlemenin iptal edilmesi talebiyle Anayasa Mahkemesine başvurmuştu.

SP ve BBP’nin talebini rededen mahkeme gerekçeli kararında şu ifadele yer verdi.”Asgari sınırın olmadığı bir sistem,ters etki yaparak yardımdan yararlanma beklentisi içinde olan siyasi parti sayılarında artışa neden olabilir.Zira alınan her oy devlet yardımı temelinde bir gelir kapısı olarak değerlendirebilir” Talebin rededilmesine Saadet ve Büyük Birlik Partisi cephesinden tepki var.Her iki parti 7 Haziran 2015 Genel seçimlerine ittifak kurarak girmiş ama başarılı olamamıştı.1 Kasım 2015 Genel seçimlerine ise partiler ittifak yapmadan tek başlarına katılmıştı.

MAHALLE MUHTARLARI NE İŞ YAPAR?

[PAGE]

MAHALLE MUHTARLARI NE İŞ YAPAR?

Trabzon’da yağan yoğun kar sonrası hayat normale dönüyor.Bazı mahallerde ise hala ciddi sıkıntılar var.Buzlanmadan kaynaklı sorun yüzünden vatandaşlar yürümekte işyerlerine ulaşmakta problem yaşıyor.

Toplu ulaşımda yaşanan aksaklıklar ise rayına oturmaya başladı.Hala bir çok vatandaşın aracı kar altında yada buzlandığı için trafiğe çıkamıyor.Trabzon’un mahallerinde yaşanan sorunların bildirilmesi noktasında ilk adres doğal olarak muhtarlar oluyor.Fakat  bazı mahallerde muhtarlar adeta kayıp! Vatandaşlar mahallerinde yaşanan sorunları dile getirme noktasında muhatap bulamıyor. Muhtarlar bu noktada duyarlı olmalı, çözüm üretmeli.Son zamlarla maaşlarında ciddi bir düzenleme getirilen muhtarlarımız umarız bu eleştirilere kulak ardı etmezler.

ET VE EKMEKTE ŞOK ZAMLAR?

[PAGE]

ET VE EKMEKTE ŞOK ZAMLAR?

Son beş yılda yüzde 65 zamlanan et fiyatları ile son beş yılda yüzde 65 artan ekmek fiyatları Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda(EKK) masaya yatırıldı.

Kırmızı ette ithalat kararının alındığı EKK pazartesi günü gerçekleştirdiği toplantıda gıda fiyatlarını izlemek üzere oluşturulan Gıda Komitesi yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.Merkez Bankası ile Tarım Bakanlığı’nın görüş ayrılığına rağmen ette ithalat kararı alındı. Ekmek fiyatındaki artışın nedeni olarak da fırınların fazla olması gösterildi. Anlayacağınız elde var sıfır.Eti zaten unuttuk bu gidişle ekmekte yiyemeyeceğiz.Canan Karatay sağlıklı yaşam için ekmeği hayatınızdan çıkarın diyor.Karatay’ın önerisine gerek kalmadan bu fiyat artışları ile birlikte ette ekmekte sofralarımızdan tamamen kaybolacak gözüküyor

DÖRT MİLYON KİŞİ TEHDİT ALTINDA!

[PAGE]

DÖRT MİLYON KİŞİ TEHDİT ALTINDA!

Dünya Sağlık Örgütü bugün Güney Amerika'da ortaya çıkan ve son günlerde Avrupa'ya da sıçrayan Zika virüsü sebebiyle acil bir toplantı gerçekleştirdi.WHO Direktörü Dr. Margaret Chan virüsün, “çok hızlı yayıldığını" açıkladı.

Bebeklerin küçük beyinle doğmasına neden olan mikrosefali hastalığıyla direkt bağlantısı olup olmadığının kesin olarak bilinmediği belirtilse de, “alarm seviyesinin oldukça yüksek" olduğunu duyuruldu.Uzmanlara göre virüsü alan insanların birçoğu rahatsızlanmıyor. Hafif ateş, döküntü, kas ağrısı ve göz kızarması gibi belirtileri olan virüsün bu etkileri 1 haftadan daha fazla etkilemiyor.Şu ana kadar kesin bir tedavisi ya da aşısı bulunmayan virüsün periyodik olarak salgına neden olduğu belirtiliyor. Amerika kıtasının tamamına yayılabileceğini açıklanan Zika virüsü Avrupa'ya sıçradı.Danimarka ve Birleşik Krallık'ta virüs taşıyan hastalara rastlandı. Sivrisineklerin taşıdığı virüs özellikle hamileler için risk teşkil ediyor.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)
23°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@