Yayınlanan ilk bölümüyle izleyenleri kendine hayran bırakan dizinin konusu ve oyuncu kadrosu dikkatleri üzerine çekti. Gülseren Budayıcıoğlu'nun kaleminden çıkan Çöp Adam'ın gerçek hayattan uyarlama olarak ekranlara gelmesi dizi hakkında merakı daha da artırdı. Sosyal medyada konuşulan konular sonrasında ortaya atılan iddialar ağızları açık bıraktı..

Elçin Sangu ve Engin Altan Düzyatan'ın başrollerini paylaştığı Çöp Adam dizisi, yayınlanan ilk bölümüyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Çarşamba günü 2. bölümüyle yayınlanacak dizide yaşanacak gelişmeler ise şimdiden merak ediliyor. Gülseren Budayıcıoğlu'nun kaleminden çıkan Çöp Adam'ın hikayesi ise sorgulanmaya devam ediyor..

Star TV ekranlarında yayınlanan Çöp Adam dizisi, Gülseren Budayıcıoğlu'nun kaleminden çıktı. Son dönemde kaleme aldığı eserlerle adından söz ettiren Budayıcıoğlu, Çöp Adam dizisi içinde açıklamalarda bulundu..

Gerçek bir hikayeden alınan Çöp Adam için Budayıcıoğlu, "Çok heyecanlıyım. Çöp Adam karakteri öyle bir şey icat ediyor ki dünyanın yakından tanıdığı adeta harikalar yaratan ve servet sahibi olan biri haline geliyor" dedi. Peki, Çöp Adam hangi kitaptan uyarlama, konusu ne?

"Gerçek hikayeden alınmıştır" diye tanıtılan dizi, sıra dışı bir şekilde karşılaşan, tehlikeli bir oyunun içine hapsolan Tamer ve Peri'nin sırlarla dolu hikayesini konu ediniyor.

"TEK TEK GÖRECEĞİZ"

Dizinin hikayesinde imzası bulunan Gülseren Budayıcıoğlu sosyal medyadan açıklamalarda bulundu. Hikaye hakkında ipuçları veren Budayıcıoğlu, "Bu hikayede iki kardeş var, iki çocuk...

Anne babaları hayatta oldukları halde çocukları alıp götürüp yetimhaneye kapatıyorlar. Ne için? Çalışan annenin babaya daha iyi bakabilmesi için. O çocuklar neler yaşayarak nasıl bu günlere geliyorlar bunları tek tek göreceğiz" diye konuştu.

"ÇÖP ADAM DÜNYACA ÜNLÜ BİRİ"

Budayıcıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Yazılımcı olan çocuk öyle bir şey icat ediyor ki dünyanın yakından tanıdığı adeta harikalar yaratan ve servet sahibi olan biri haline geliyor.

İlk iş olarak onu çocukluğu boyunca süründüren anne ve babasına muhteşem bir yalı armağan ediyor. Niye böyle yapıyor acaba, ne dersiniz?

İşte dizide bunların yanıtlarını bulacağız. Oyuncu kadromuz muhteşem, umarım beğenirsiniz, çok sevgiler."

HANGİ KİTAPTAN UYARLAMA?

Çarpıcı senaryosunun yanı sıra kadrosuyla da adından söz ettiren Çöp Adam, Türk psikiyatr ve yazar Gülseren Budayıcıoğlu'nun bir hikayesinden uyarlanıyor. Hikayenin gerçek sahipleri ise etik kuralları çerçevesinde paylaşılmıyor.

ÇÖP ADAM OYUNCULARI

Çöp Adam dizisinin başrollerini Engin Altan Düzyatan ve Elçin Sangu paylaşıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ise; Sedef Avcı, Füsun Demirel, Salih Kalyon, Elçin Afacan, Ali Yoğurtçuoğlu, Hülya Şen, Cankat Aydos, Büşra Çam, Şeyda Terzioğlu, Gülizar Nisa Uray, Eylül Uğan, Sinan Albayrak gibi isimler yer alıyor.

ENGİN ALTAN DÜZYATAN ÇÖP ADAM'DAKİ TAMER'İ ANLATTI: OYNADIĞIM BAŞROLLER ARASINDA EN AZ KONUŞANI

Star'ın yeni dizisi Çöp Adam'da Tamer karakterine hayat veren Engin Altan Düzyatan, verdiği röportajda, dizide kendini neyin etkilediğini anlattı. Düzyatan, "Çöp Adam gerçek bir hikayeden uyarlanmış, böyle bir adamın varlığını bilmek beni çok heyecanlandırdı. Tamer'in neler hissettiğini, aklının nasıl çalıştığını ve hikayesinin nasıl bir düzende ilerleyeceğini açıkçası merak ettim ve projenin içinde olmak istedim" dedi.

Ünlü oyuncu dizideki Tamer karakterini şöyle anlattı:

"Tamer ilginç biri, zor bir çocukluk geçirdiği için kendi ayakları üstünde durmayı çok erken yaşta öğrenmiş, büyük sorumluluklar almak zorunda kalmış. Her şeyden önce anne-babasının yerine kız kardeşinin tüm sorumluluğunu üstlenmiş. Farklı bakış açısına sahip bir karakter.

O yüzden de belki oyun sektöründe. Bir oyun içgüdüsüyle bir gün şirketini satıyor ve yine bir oyun içgüdüsüyle bütün aileyi bir yalıda buluşturuyor. Şirketini 300 milyon dolara sattığı gece, yolda yürürken bir anda onu çok etkileyen bir kadını, sebebini tam olarak da bilmediği bir nedenle kaçırıyor."

"HİÇ KONUŞMADAN SETTEN DÖNEBİLİYORUM"

"Tamer, çocuk ruhunu kaybetmemiş, her hikâyenin içerisinde bir oyun arıyor. Ben de öyleyim" diyen Düzyatan, "Herhalde oynadığım başroller arasında en az konuşanı. Bazen çok şaşırıyorum, sete gidiyorum ve hiç ezberim yok, o gün hiç konuşmadan setten dönebiliyorum. Böyle bir karakteri oynamak biraz daha zor. Çünkü tüm ifadeyi yüzünle, vücudunla izleyiciye vermen gerekiyor" şeklinde konuştu.

"MERDİVENLERİ SAYARIM"

Canlandırdığ karakter gibi gerçek hayatta da takıntıları ya da saplantılarının olup olmadığı sorusuna Düzyatan, "Belki küçük şeyler… Mesela bir yere ilk defa gidiyorsam kaç tane merdiven çıktığımı sayıyorum. Hoşuma da gidiyor, yani bütün oturduğum evlerimde kaç merdiven vardı, bilirim. Onun dışında genel anlamda obsesif değilim" diye yanıt verdi.

SOSYAL MEDYADA PATLAK VERDİ!

Hem başarılı oyuncu kadrosu hem de değişik senaryosuyla dikkatleri üzerine çeken yapım hakkıda sosyal medyada bir çok iddia ortaya atıldı.

Tamer'in ailesini yanına alarak yalıya taşınmalarının ardından süregelen süreçte yaşanan birbirinden değişik olaylar herkesi hayrete düşürürken yorumlarda arka arkaya geldi.

İşte o yorumlardan bazıları; "Böyle bir olayın yaşanmış olması tüyler ürpertici. İnsanların başına gelen bilmediğimiz ne ilginç hikayeler var. Dışarıdan bakınca normal görünen ama içi tıka basa dolu. Senaryo yazmayı bilsem dökerdim A4'e... Hem insan ilişkileri hem hayat bazen karmaşık ve ilginç."

''Bence dizinin sonunda Tamer ailesine rest çekecek. Sadece intikam almak için bunları yapyor.''

''Gerçekte sonu nasıl bitiyor bilmem ama benim için kitap özeti şöyle;

Dizide Tamer Peri hep birbirlerinden nefret edecek gibi.''