7m


7m

hyundai

Tasmasız dolaştırılan pitbull dehşet saçtı

Bursa'da beslenmesi ve sahiplenilmesi yasak olan bir pitbull cinsi köpek, evcil Maltesee Terier cinsi köpeğe saldırdı. Saldırı sonrası ciğerleri ve bağırsakları parçalanan evcil hayvanın hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi.

Bursa 05.06.2021, 13:00 05.06.2021, 13:25

Bursa’da sahibinin tasmasız ve ağızlıksız dolaştırdığı pitbull cinsi köpek evcil Maltesee Terier cinsi köpeğe saldırdı. Küçük köpek ağır yaralandı. O anlar bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
Olay, sabah saatlerinde merkez Osmangazi ilçesindeki bir sitenin önünde yaşandı. Maltesee Terier cinsi eğitimli köpeğini dolaştıran bir vatandaş, o sırada pitbull cinsi bir köpeğin saldırısına uğradı. Sahibinin ağızlıksız ve tasmasız çevrede kontrolsüz bir şekilde dolaştırdığı pitbull, küçük köpeğe bir anda saldırdı. Olay sırasında büyük panik yaşayan Maltesee Terier’in sahibi, köpeğini tasmasından yukarı kaldırarak kurtarmaya çalışsa da, başarılı olamadı. Küçük köpeğin ciğerleri ve bağırsakları parçalandı.

Küçük köpek, pitbull cinsi köpeğin güçlü çenesinden kurtulamadı. Yaşanan olay çevredeki güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedilirken, yaşanan korku, panik ve pitbull dehşeti an be an görüntülendi.
Saldırıda ciğerleri ve bağırsakları parçalanan küçük köpek, yakında bulunan veteriner kliniğine götürülerek 3 saatlik ameliyata alındı. Sonraki gün ise 4 saatlik bir operasyon daha geçiren köpeğin hayatî tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.
Pitbull cinsi köpeğin Türkiye'de beslenmesinin ve sahiplenilmesi yasak olmasına rağmen parklarda ağızlıksız dolaştırıldığı görüntülendi.


Yorumlar (4)
Bilenbiri 1 yıl önce
Bu pitbulu besleyen insanların,psikolojileri bozuk
Misafir 1 yıl önce
Akyazı stadının altındaki lokalin önündede var bu cani hayvandan sahibine sorsan birşey yapmaz diyor geçen hafta 15 dk yürüyüşte beni rehin aldı bu hafta baktım halidaha orada bu şehrin en önemli yerinde duruyorsa ve kimse ses etmiyorsa bu turizm zamanında her yerde olan beslemelerde normal geliyo insana
İdris 1 yıl önce
Yahu bu ne aymazlıktır bu ne vurdum duymazlıktır böyle bu it yasak değilmi bu ülkede bu ne rahatlıktır kanun nerede toplumun ve diğer hayvanların güvenliği yok artık üstüne üstlük birde tasması yokmuş bak bak rahatlığa bak sanki pitbull bakmak trend olmuş asıl sahiplerine cezayı yüksekten verceksin ki bak bakalım bir daha yapailirmi?
devran 1 yıl önce
bu nasil bir is nasil bir ülke birseyleri kontrol altina alamiyorlarmi yasaksa yasak kimin varsa 10 yildan hapis verin kesinlikle satisi yasak olsun kacin bu birseyide becersek

Gelişmelerden Haberdar Olun

@