banner526

banner533

banner513

Zigana'da kamp seviyesi yok!

Bayansalduz, yaptığı açıklamada, her yıl Zigana'da gerek hafta sonu,gerekse karne tatilinde öğrencilere yönelik gerçekleştirilen 15 günlük kayak kampının bu yıl yapılmayacağını belirtti.Kayak kampının Zigana'da kayak yapmaya yeterli düzeyde kar bulunmamas

Bölgesel 29.01.2009, 17:15
Zigana'da kamp seviyesi yok!

Bayansalduz, yaptığı açıklamada, her yıl Zigana'da gerek hafta sonu,gerekse karne tatilinde öğrencilere yönelik gerçekleştirilen 15 günlük kayak kampının bu yıl yapılmayacağını belirtti.

Kayak kampının Zigana'da kayak yapmaya yeterli düzeyde kar bulunmaması nedeniyle iptal edildiğini kaydeden Bayansalduz, “Kar olmaması, kayak faaliyetlerimizi olumsuz yönde etkiliyor. Kar olmaması nedeniyle 24 Ocakta gerçekleştirilen Zigana Kış Şenlikleri'nde yapılması gereken kayak yarışlarımızı da yapamadık. Kar yağmadığı için bu faaliyetimizi de gerçekleştiremiyoruz” dedi.

Bayansalduz, hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesinin tüm dünyayı son yıllarda etkileyen küresel ısınmadan kaynaklandığını belirterek, “Kar yağmaması kayakçılarımızı, antrenörleri ve bu bölgede bulunan tüm tesisleri de olumsuz yönde etkiliyor. Kar olmayınca maalesef karla ilgili faaliyetleri gerçekleştiremiyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (1)
sümeyye 12 yıl önce
olan şimdiye kadar bu duyuruyu neden yayınlamadınz nerdeydiniz yada bu facia yaşandıktan sonramı aklınız başınıza geldi zaten bu ülkade bişeyler kaybadilmeden kıymeti bilinmiyor yada bşeyler kaybedilmaden önlemler alınmıyor ama tabi allahın takdirini de unutmamak lazım

yaaaaaaaaaa kardeşim allah biz4e kullanalım diyee akıl vermiş kullanın ve neolur yer ve zamanın da kullanın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@