7m

Çapkınoğlu

Hükümete kızdı bahçeyi kesti

Trabzon'un Beşikdüzü İlçesi'nde, Hükümetin bu yılki fındık politikasından memnun olmayan Cemil Usta, fındıklığını ağaç motoruyla kesti. 3120 metrekare arazinin sahibi Cemal Usta, yaptığı açıklamada; "Buradaki fındık ağaçlarını komple kestiriyorum. Fındıkt

Bölgesel 18.10.2008, 08:44
Hükümete kızdı bahçeyi kesti
Trabzon'un Beşikdüzü İlçesi'nde, Hükümetin bu yılki fındık politikasından memnun olmayan Cemil Usta, fındıklığını ağaç motoruyla kesti.
3120 metrekare arazinin sahibi Cemal Usta, yaptığı açıklamada; "Buradaki fındık ağaçlarını komple kestiriyorum.

Fındıktan doğru dürüst para aldığımız yok. O sebeple bu arazime artık fındık ekmeyeceğim. Hayvancılıkla ilgili bir şeyler yapmayı düşündüm ama bu hükümet tarıma da yeterli desteği vermiyor" dedi.

25 yıldır fındıkla uğraştığını ve hükümetin üreticiyi zor durumda bıraktığını kaydeden Usta, şöyle devam etti: "Ayıklanması, gübresi ve bakımı var. Yevmiyesini karşılamadıktan sonra ne işimiz var fındıkla. Yaptığımız masrafı almayı bir yana bırakın, cebimizdekinden de olduk. Sattığımız üründen aldığımız para açığımızı kapatmadı.

TMO'da fındık alımları sıkıntılı. Benim fındığım 50 randıman gelmiyor da 47 geliyor. 47 randımanla alacaksınız bu fındığı. Bu yıl havalar yağmurlu geçti. Randıman düşüklüğü bundan dolayı oldu. Üreticinin ne kabahati var. Fiskobirlik'i aradan çıkardılar, TMO'yu getirdiler. TMO vatandaşı boğuyor.

O zamanda bunalan vatandaş mecbur kalıyor tüccara fındığını vermeye. Bizim adımıza oraya giden milletvekillerimize sesleniyorum; bize sahip çıkın. Sabrımız artık taştı. Ama konuşacağımız zaman gelecek.

Sadece AK Parti değil, diğer tüm parti temsilcileri ve milletvekilleri oy istemeye geldikle-rinde hesap soracağız" şeklinde konuştu.

Yorumlar (4)
oceans 14 yıl önce
daha çok kesersinis...karadenize bir yol yaparlar tüm oyları cebe atarlar ondan sonrada sürünür durursunuz.hani niye fındığa para vermedi.ne oldu beklentileriniz.daha yeni başlıyo...artık birdahaki seçimede demir yolu falan yapar peşinede bir kilo bulgur verip ikide nasihat çektimi tamamdır oylar tayyip erdoğana...siz bu kafayla daha çokkkkkkkkkk fındık kesersiniz.benimde var köyde fındık bahçem gidin onuda kesin ben istanbuldayım...
sebatt 14 yıl önce
azız nesının ruhuna türk mılletı ıcın gusel bı lafı vardı. kızardım parcalanırdım nasıl soler nasıl der dıye ama adam haklı cıkdı hele karadenız bı karadenızlı olarak utanıyorum akpğ nın aldığı oylardann
haber hakkı 14 yıl önce
Fındığına kesmekle en akıllı işi yapmışsın. Başka bir ürün ek. uğraş ve karşılığını almaya çalış.Karadenizliler akıllıdır alternatip ürün çok bulurlar . Yok eğer hayır fındık ekip 1 yıl arka üstü yatıp sonra boş fındığa niye para vermediler dersen Ahirette nasıl hesap vereceğini düşünürsün.
haber hakkı 14 yıl önce
Az önceki yazıma ilavedir.

Unuttum bakın kurmuş olduğunuz fiskobirlik fındık alacakmış, Fındığı alıp satmak devletin değil fiskobirliğin işidir, fındığı alacak ve ÜRETİCİNİN HAKKINI VERECEKTİR. Bakalım kaç lira verecek. Hep beraber göreceğiz...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@