banner539

banner526

banner533

banner513

Ezan sesiyle Müslüman oldu

Turistik ziyaret için geldiği Amasya'da duyduğu ezan sesinden etkilenerek yaklaşık bir ay önce Müslüman olan Fransız turist Marc Bernad Fagot (55), ramazanı Amasya'da geçiriyor. Edinilen bilgiye göre, yaklaşık 3 ay önce turistik gezi amacıyla geldiği Amas

Bölgesel 04.09.2008, 17:41
Ezan sesiyle Müslüman oldu
Turistik ziyaret için geldiği Amasya'da duyduğu ezan sesinden etkilenerek yaklaşık bir ay önce Müslüman olan Fransız turist Marc Bernad Fagot (55), ramazanı Amasya'da geçiriyor.

Edinilen bilgiye göre, yaklaşık 3 ay önce turistik gezi amacıyla geldiği Amasya'da ezan sesinden etkilenen emekli Latince öğretmeni Fransız Marc Bernad Fagot, bir ay önce Amasya Müftülüğünde düzenlenen ihtida töreniyle İslamiyet'i kabul etti.

Müslüman olduktan sonra ''Halil İbrahim'' adını alan Fagot, bu süre içerisinde ülkesine dönmeyerek Amasya'da kalmayı tercih etti. Ramazanı Amasya'da geçiren Fagot, ilk kez oruç tuttuğunu söyledi.Oruç tutmanın kendisini manevi olarak rahatlattığını anlatan Fagot, ''İlk gün sağlık problemim nedeniyle oruç tutamadım. Oruç tutmaya başladıktan sonra ise kendimi daha iyi hissediyorum. Bu nedenle sağlığım elverdiği sürece oruç tutacağım'' dedi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@