banner539

banner526

banner533

banner513

AKP Akçaabat'ta ipler koptu

AK PARTİ Akçaabat İlçe Teşkilatı ile Akçaabat Belediye Meclisi'ndeki AKP grubu arasındaki ipler koptu. Önceki gün biraraya gelen meclis üyelerinden altısı istifa dilekçelerini Genel Merkez'e gönderdi. AK Parti Akçaabat İlçe Teşkilatı ile Akçaabat Belediye

Siyaset 04.09.2008, 17:58
 AKP Akçaabat'ta ipler koptu
AK PARTİ Akçaabat İlçe Teşkilatı ile Akçaabat Belediye Meclisi'ndeki AKP grubu arasındaki ipler koptu. Önceki gün biraraya gelen meclis üyelerinden altısı istifa dilekçelerini Genel Merkez'e gönderdi.

AK Parti Akçaabat İlçe Teşkilatı ile Akçaabat Belediye Meclisi'ndeki AK Parti Grubu arasındaki ipler koptu. Önceki gün bir araya gelen meclis üyelerinden 6 tanesi istifa dilekçelerini yazarak genel merkeze gönderdi.

Uzun bir süreden buyana AK Parti Akçaabat ilçe teşkilatı ile Akçaabat Belediye Meclisi arasındaki gerginlik istifa şokuyla zirveye ulaştı. Teşkilat üyeleri ile meclis üyeleri arasındaki uzun süreden buyana devam eden ve son olarak belediye meclis üyelerinin il kongresinde delege yapılmamasıyla taraflar arasında restleşmelere varan gerginlik sonunda istifayı getirdi. AK Parti'nin mecliste bulunan 8 üyesinden 6'sı istifa etti. 28 mart seçimlerinden sonra 9 sandalyeyle çoğunluğa sahip olan AK Parti'nin şu andaki sandalye sayısının 2'ye düşmesi dikkat çekti.
Meclis üyeleri Kemal Duran ile Hatice Dervişoğlu dışındaki 6 meclis üyesinin AK Parti'den istifa etmeleri sürpriz olarak değerlendirilmedi. .

AK Partili üyelerden Grup Başkanı Osman Parlayan ile birlikte İsmail Baytar, Cemal Baş, Hakkı Sivrikaya, Hüseyin Kalıntaş ile Ali Dinç AK Parti'den istifa etti. İstifacı meclis üyeleri istifa dilekçelerini genel merkeze yollarken kararı Ankara'nın vereceği belirtildi.

AK Partili üyelerden Ahmet Çelik'de bir buçuk yıl önce AK Parti'den istifa etmişti. Beklenen kararla istifa eden meclis üyelerinin bağımsız kalacağı ifade edilirken belediye meclis üyeliğinden istifa etmeyecekleri kaydedildi.

İstifa eden meclis üyeleri istifayla ilgili yorum yapmaktan kaçınırken istifa dilekçelerinde yönetimden duydukları rahatsızlıkları dile getirdikleri ve şikayette bulundukları kaydedildi.
Yorumlar (2)
AĞA 12 yıl önce
istifa eden belediye meclis üyelerine sesleniyorum.kime bu tafra,partiyle zorunuz ne.o koltuklarda kendi çabanızlamı oturduğunuzu zannnediyorsunuz ki partiden ayrıldığınız halde yani sizi oraya oturtanlara ben artık sizden deyilim dediğiniz halde hala belediye meclis üyeliğine devam ediyorsunuz.yapılan davranış düşünmeden alınmış bir karar.bedeli=meclis üyeliğindende istifa.Ayrıca ne kadar değersizmiş gözünüzde parti ki ben küstüm oynamıyorum deyip küçük çocuklar gibi davranabiliyorsunuz.ben daha olgun olduğunuzu düşünüyordum.ama şaşırdım-herkeste sizin hakkında düşündüğü güzel şeylere yanılmış.değmezmişsiniz...
savcı 12 yıl önce
Sayın istifa eden belediye meclis üyeleri,dün onca kişi arasından siz tercih edilip belediye meclis üyeliğine getirildiğinizde herşey güzeldi ve sizden iyi ak partili yoktu.bugün oturduğunuz koltuk konumunda olmayan il delege listesinde olmadığınız için mi ak partili deyilsiniz.bugün size bu konumu uygun gören partimi kötü oldu.gülüyorum.çıkarım varken varım yarın bu koltukta oturamayacaksam yokum sihniyeti çok acı.sizin adınıza,vatandaşın gözündeki durumunuza çok üzülüyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@