banner491

Damla Ersubaşı Kimdir?

Sihirli Annem dizisinin Tuğçe'si Damla Ersubaşı kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? İşte detaylar...

Damla Ersubaşı Kimdir?
banner492
banner432

DAMLA ERSUBAŞI KİMDİR?

Damla Ersubaşı, 21 Haziran 1993 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir.

KARİYERİ:

Kamera karşısına çok ufak yaşlarda geçen Damla Ersubaşı, Beykent Üniversitesi’nde oyunculuk üzerine eğitim aldı. Erşubaşı, 1999’da yayınlanmaya başlayan Yılan Hikayesi isimli dizide canlandırdığı Damla karakteri ile ilk kez kamera karşısına geçti. Dizi, Zeyno isimli bir kadının kan davası uğruna köyünden çıkıp İstanbul’a gelmesini ve yaşadıklarını anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Mehmet Ali Alabora, Meltem Cumbul ve Emre Kınay yer aldı.

Daha sonra Sır Kapısı, Kalp Gözü ve Sırlar Dünyası gibi dizilerde rol aldı. Ardından Sihirli Annem isimli çocuk dizisinde Tuğçe karakterini canlandırdı. Dizi birbirlerini seven Betüş peri le fani Sadık’ın yaşadıklarını anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise İnci Türkay, Şahap Sayılgan, Nevra Serezli, Defne Joy Foster ve Gül Onat yer aldı.

2005’de ise Aşka Sürgün isimli dizide Fidan karakterini canlandırdı. Dizi, iki aile arasında yıllardır süren savaşı bitirmek için çok farklı kültürlerde yaşamış olan Zilan ve Hazar’ın evlenmek zorunda kalmalarını analtıyor. Dizinin başrollerinde ise Beren Saat ve Mahsun Kırmızıgül yer aldı. Daha sonra ise Doktorlar isimli dizide Melis karakterini canlandırdı. Dizinin başrollerinde Kutsi, Yasemin Ergene, Melike Güner, Bekir Aksoy ve Yağmur Atacan yer aldı. Lise giriş sınavı OKS’ye çalışan öğrencilerin ve annelerinin yaşadıklarını anlatan OKS Anneleri isimli dizide Nazlı karakterini canlandırdı. Dizinin başrollerinde Yasemin Çonka, Ozan Uğurlu, Suna Keskin, Ayla Baki, İsrafil Köse ve Attila Şendil yer aldı.

2014’te ise Sabit Kanca isimli filmde Zeliş karakterini canlandırdı. Film, Sabit isimli bir adamın ev sahibini baş göz etmek isterken kendini başka bir maceranın içinde bulunmasını anlatıyor. Filmin başrollerinde ise İsmail Baki Tuncer, Turabi Çamkıran ve Damla Ersubaşı yer aldı.

ROL ALDIĞI DİZİLER VE FİLMLER:

1999-Yılan Hikayesi, 2001-Benimle Evlenir Misin,  2002-Sır Kapısı, 2003-Sihirli Annem, 2005-Aşka Sürgün, 2006-Arka Sokaklar, 2006-Doktorlar, 2006-Selena, 2007-OKS Anneleri, 2008-Beni Her Halimle Sev, 2014-Sabit Kanca

ÖZEL HAYATI:

Güzel oyuncu, 2016 yılında Mustafa Can Keser ile dünyaevine girmiştir. Çiftin, Zehra adında kızları vardır. Ersubaşı, ikinci bebeğini kucağına almak için gün saymaktadır.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri

banner441

banner472