YouTube'ye Erişim Yasağı

DÜNYANIN en büyük video paylaşım sitesi YouTube'de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve devlet büyüklerine yönelik çirkin görüntüler nedeniyle yapılan suç duyurusu ardından Sivas 2'nci Sulh Ceza Mahkemesi, söz konusu görüntüler kaldırılıncaya kadar bu sitey

YouTube'ye Erişim Yasağı

DÜNYANIN en büyük video paylaşım sitesi YouTube'de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve devlet büyüklerine yönelik çirkin görüntüler nedeniyle yapılan suç duyurusu ardından Sivas 2'nci Sulh Ceza Mahkemesi, söz konusu görüntüler kaldırılıncaya kadar bu siteye erişim yasağı kararı aldı. Karar, Telekomünikasyon Kurumu'na bildirildi.

YouTube video paylaşım sitesinde Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik hakaret içeren görüntüler yayınlaması nedeniyle Sivas 2'nci Sulh Ceza Mahkemesi'nce internet sitesine erişim kararı alındı. Sivas'ta yaşayan ve bilgisayar işiyle uğraşan Ali Kütüklü, YouTube'de Atatürk ve devlet büyüklerine yönelik yapılan hakaret içerikli yayınlar konusunda Sivas Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

İddiayı incelemeye alan Cumhuriyet Başsavcılığı görüntüleri bilirkişi aracılığıyla inceletti. Atatürk ve devlet büyüklerine hakaret içeren bu görüntüler daha sonra CD'ye kaydedilerek mahkemeye suç duyurusunda bulunuldu. Dosyayı inceleyen Sivas 2'nci Sulh Ceza Mahkemesi görüntülerin yayından kaldırılma sürecine kadar YouTube'ye Türkiye'den erişimin engellenmesine karar verdi. Alınan bu karar dün akşam Telekomünikasyon Kurumuna fakslanarak işleme konulmasını istendi.

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler