7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

WhatsApp mesaj rekoru kırdı

WhatsApp tam 19 milyar dolara, dünyanın en zengin 22. kişi Mark Zuckerberg tarafından alındı. Facebook bünyesine katılmasının ardından şimdi de mesajlaşma uygulamasının rakamlarıyla ilgili büyük bir bilgi daha geldi.Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulama

Bilim / Teknoloji 06.04.2014, 16:03
WhatsApp mesaj rekoru kırdı

WhatsApp tam 19 milyar dolara, dünyanın en zengin 22. kişi Mark Zuckerberg tarafından alındı. Facebook bünyesine katılmasının ardından şimdi de mesajlaşma uygulamasının rakamlarıyla ilgili büyük bir bilgi daha geldi.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp ile ilgili bugün ortaya çıkan bilgi, uygulamadan 24 saat içinde 64 milyar mesajın atıldığını ortaya koydu. Bu bir rekor! Bu rakamlardan 20 milyarı gönderilen, 44 milyarı ise alınan mesajlardan oluşuyor.

HIZLA BÜYÜYOR

WhatsApp, geçen sene yaz aylarında da buna benzer bir rekor kırmıştı. Onda ise 24 saat içinde atılan mesaj sayısının 27 milyara ulaştığı açıklanmıştı. Açıklanan o verilerde, 10 milyar mesajın kullanıcılara gelen, 17 milyarın ise gönderilen mesaj olduğu belirtilmişti.

Veriler WhatsApp'in hızla büyüdüğünü gözler önüne seriyor fakat Facebook tarafından satın alınmasının ardından birçok kullanıcısının WeChat, Line ve Telegram gibi alternatifleri tercih etmeye başladığı da bir diğer gerçek.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@