alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Türkiye'de internet çöktü

Tüm Türkiye'de internete erişim kesildi. Şok kesinti 2 saat sürdü. Müsteri hizmetlerine ulaşamayan abonelerse öfkeli. Tüm Türkiye'de internet göçtü.Tüm Türkiye'de 22:00 sularından itibaren kesilen internet erişimi 23:40 itibariyle yeniden sağlanmaya başla

Bilim / Teknoloji 28.04.2012, 08:23
Türkiye'de internet çöktü

Tüm Türkiye'de internete erişim kesildi. Şok kesinti 2 saat sürdü. Müsteri hizmetlerine ulaşamayan abonelerse öfkeli. Tüm Türkiye'de internet göçtü.

Tüm Türkiye'de 22:00 sularından itibaren kesilen internet erişimi 23:40 itibariyle yeniden sağlanmaya başlandı. Ancak kesinti süresince 4440375 numaralı TTNet müsteri hizmetlerine ulaşılamaması internet kullanıcılarını çileden çıkardı. Bu kesintinin neden yaşandığı ise hala bilinmiyor.

TTNet'ten konu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmış değil. Türk Telekom sunucunlarında barınan Türkiye'nin en büyük sitelerine dahi kesinti süresince erişim sağlanamadı. Türk Telekom yetkililerinin kesinti ile ilgili bir açıklama yaparak, yaşanan aksaklığın neden kaynaklandığını aboneleri ile paylaşması bekleniyor.

 TTNet kullanıcılarının internete erişemediği dakikalarda Tivibu kullanıcılarının Tivibu üzerinden televizyon kanallarını izleyebilmesi ise dikkat çekti.

 TTNet internet erişiminin tüm Türkiye'de kesilmesi internette anında yankılandı. Twitter kullanıcıları 3G ve diğer internet servis sağlayıcıları ile bağlanıp TTNet'in kesintisini arkadaşları ile paylaştı. Olağanüstü kesinti yarım saat içersinde Twitter'da TT oldu.

 Türkiye böylece internet kesintisini internetten öğrenmiş oldu.
 


Yorumlar (4)
azofeifa 10 yıl önce
internet ve en yavaş internetini,en pahalı benzinini kullanmaktan gurur duyuyorum..
memleketli 10 yıl önce
türkiyede kimse hiç bir kurumdan şirketten hesap sormuyor, bir zamanlar kredi kartlarıyla vatandaşı soğana çevirdiler şimdi elektirik, doğalgaz, internet sıraya girmiş
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Parayı zamanında almasını bilirler ama hizmet SIFIR.çok yavaş ayrıca.
sinaa 10 yıl önce
TTnet den kurtulmalı hem çok kazık,hemde sürat sıfır hizmet hiç yok.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@