7m


7m

hyundai

Togg görücüye çıktı

Türkiye’nin yerli otomobili Togg, ATO Congresium’da düzenlenen Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi’nde (EKO İKLİM) Türkiye’de ilk kez görücüye çıktı.

Bilim / Teknoloji 30.03.2022, 12:17 30.03.2022, 12:27

2022 yılının sonunda seri üretim bandından inmesi ve 2023 yılının ilk çeyreğinde satışa çıkması beklenen Türkiye’nin yerli otomobili Togg, ATO Congresium’da düzenlenen Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi’nde (EKO İKLİM) Türkiye’de ilk kez görücüye çıktı.

ATO Congresium'da birçok paydaşın bir araya gelerek düzenlediği Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi'nde Türkiye'nin elektrikli otomobili ve çevre dostu Togg sergilenmeye başlandı. Zirve katılımcıları Togg'a yoğun ilgi gösterdi.

Togg, yarın da devam edecek olan EKO İklim Zirvesi'nde ziyaretçilerini bekliyor. Togg'un ilk seri üretim aracının 2022 yılı sonunda banttan indirilmesi hedeflenirken, fabrika inşası da hızla devam ediyor.

TOGG 2023 YILININ İLK ÇEYREĞİNDE TÜRKİYE'DE SATIŞA ÇIKACAK

Avrupa'nın doğuştan elektrikli ilk ve tek SUV aracı olacak Togg'da 2023 yılında Türkiye'de satışların başlaması bekleniyor. Aracın 2030 yılına kadar 5 farklı modelde üretime geçileceği bilgisi öne çıkarken, 2024-2025 yılları arasında yurt dışı ihracının başlaması öngörülüyor.

Togg'un Gemlik tesisinin inşasında hızla sona yaklaşılırken, gövde bölümüne yerleştirilen 160 robot, parçasız provalara başladığı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. 

togg


Yorumlar (5)
mehmet 2 ay önce
Yakinda scim var,
Birde goklerde ucagimiz var hemde yerli daha inemedi yere,
Garip38 2 ay önce
Senin gibi soysuzlar hasedinden tamda böyle kudurur ve sana tek laf söylenir , KUDURUN SOYSUZLAR
samet61 2 ay önce
çok zorunuza gidiyor hasedinizden napacağınızı şaşırdınız. evet birçok şey iyi gitmiyor ama iyi gidenleri de sırf muhalefet olmak için kötülemek tam size yakışır bir durum. iyiye iyi, kötüye kötü diyebilse zaten muhalefet, akp çok dan gitmişti ;)
..... 2 ay önce
Mehmet, eminim siz yaparsınız. İmamoğlu gibi aha böyle duman çıkaranlı, itmeli türünden....
mehmet 2 ay önce
samet 61 iyi giden iki unsurdan bahsedermisin..
Ayrica .....biz yapariz sen merak etme..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@