Sabit telefonda sabit ücrete son

Türk Telekom ile cep telefonu rekabeti tarifeler üzerinden kıran kırana devam ediyor.Türk Telekom aboneye aylık ücret karşılığı kontör vereceği model geliştirdi.Türk Telekom ile cep telefonu rekabeti tarifeler üzerinden kıran kırana devam ediyor. Türk Tel

Bilim / Teknoloji 11.12.2008, 12:29
Sabit telefonda sabit ücrete son

Türk Telekom ile cep telefonu rekabeti tarifeler üzerinden kıran kırana devam ediyor.Türk Telekom aboneye aylık ücret karşılığı kontör vereceği model geliştirdi.

Türk Telekom ile cep telefonu rekabeti tarifeler üzerinden kıran kırana devam ediyor. Türk Telekom, cep telefonu operatörlerinin uyguladığı, 'kontör satışı' modeline dayanan yeni bir tarife geliştirdi. Buna göre abonelerden, aylık belli bir ücret alınacak, karşılığında 100, 200 ya da 300 kontör verilecek. Türk Telekom, ev ve iş yerlerinde kullanılan telefonlardan her ay alınan 'sabit ücret'e ayar çeken yeni bir tarife hazırladı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun da (BTK) onayından geçen tarifeler, cep telefonu operatörlerinin uyguladığı 'kontör' satışı modeline benziyor. Buna göre abonelerden, aylık belli bir ücret alınacak, karşılığında belli miktarda kontör sağlanacak. Yetkililer, uygulamada bulunan tarifelerde 300 kontörlük konuşan bir abonenin ayda 40 YTL ödediğini belirterek, "Aboneler, sabit ücret ödeyip, karşılığında hiçbir hak alamamaktan yakınıyordu. Yeni tarifemizde aboneler, şu anda ödedikleri bedelin çok altında ödeme yaparak konuşabilecek" dedi.

REKABET TARİFELERİ ÇEŞİTLENDİRDİ

Türk Telekom yetkilileri aylık belli bir ücret ödemek koşuluyla tüm Telekom abonelerine, sınırsız konuşma olanağı sunan bir tarife üzerinde çalıştıklarını kaydederek, "Abonelereden alınacak tutar değişebilir. Bu konuda çalışma sürüyor. En kısa süre bu tarife de uygulamaya girecek" dedi.

İşte yeni tarifeler

Türk Telekom'un yılbaşında uygulamaya girecek yeni tarifeleri şöyle:

* KDV, Özel İletişim Vergisi (ÖİV) ve sabit ücret dahil 100 kontör 19 YTL.

* KDV, Özel İletişim Vergisi (ÖİV) ve sabit ücret dahil 200 kontör 23 YTL.

* KDV, Özel İletişim Vergisi (ÖİV) ve sabit ücret dahil 300 kontör 27 YTL.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
asteriks 13 yıl önce
Bende sevinmişdim sabit üçret alınmayacak diye meğerse telekom sabit ücreti kontür fiyatının içine koyup bu zavallı vatantaşa kakalayacak memleketimizde ne kadar çok üçkağıtcı var amam allahım hiç atam gibi atama rastlayamayacakmıyız gerci bizim iyiler kurtuluş savaşında şehit düşdüler

Gelişmelerden Haberdar Olun

@