KTÜ, Ayakları Yere Basmayan Festival'de

KTÜ tüm hızıyla devam eden TEKNOFEST'e icatlarıyla damga vurdu.

KTÜ, Ayakları Yere Basmayan Festival'de

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, teknoloji ve bilim meraklılarına kapılarını 30 Ağustos’ta açtı. KTÜ dev standı ve buluşlarıyla, Ankara’daki bu büyük organizasyonda yerini aldı.

KTÜ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve Baykar önderliğinde Ankara’da ilk kez düzenlenen Türk Havacılık Teknoloji ve Uzay Teknolojisi Festivali’ne (TEKNOFEST) güçlü ekibiyle katılım sağladı.

ktu-ayaklari-yere-basmayan-festivalde.jpeg

Milli Teknoloji Hamlesiyle teknolojide milli üretime ilişkin farkındalık oluşturmak, geleceğin bilim insanlarını ve mühendislerini keşfetmek amacı ile 2018’den beri gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, bu yıl 30 Ağustos-3 Eylül 2023 tarihlerinde Ankara Etimesgut Havaalanı’nda ziyaretçilerine kapılarını açtı.

KTÜ organizasyona Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı liderliğinde, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil İbrahim Okumuş, Kurumsal İletişim Koordinatörü Öğr. Gör. Şeyda Özgenç Yılmaz, Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü personeli Emre Koç, KTÜ Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TTM) Müdürü Prof. Dr. Oktay Yıldız, KTÜ Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hülya Kalaycıoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Çakır, Arş. Gör. Alper Köseoğlu ve öğrencisi Alper Tuna ile birlikte katılım sağladı.

ktu-ayaklari-yere-basmayan-festivalde-001.jpeg

‘EN İYİ TAKIM RUHU ÖDÜLÜ’ KTÜ’NÜN

Festivalin açılışının yapıldığı günden itibaren katılımcılar, Karadeniz Teknik Üniversitesi standına akın ederken, stanta da yer alan icatlar büyük ilgi gördü. TEKNOFEST yarışmalarında ise Hyperloop Geliştirme Yarışması’nda KTÜ ‘En İyi Takım Ruhu Ödülü'ne layık görülürken, çok sayıda yarışmacının kıyasıya rekabet ettiği; Model Uydu Yarışması’nda İkinci, Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması’nda ise Üçüncü’lük ödülüne layık görüldü.

ktu-ayaklari-yere-basmayan-festivalde-002.jpeg

BU ORGANİZASYON BÜYÜK BİR İMKAN

TEKNOFEST’te KTÜ standında ziyaretçilerle buluşan Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Karadeniz Teknik Üniversitesi olarak TEKNOFEST’in paydaşı olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirerek, “Gençlerimize, öğrencilerimize ilk okuldan üniversiteye kadar büyük bir portföyde bu tür bir organizasyon düzenlenmesi büyük bir imkan. Bu konuda Milli teknoloji hamlelerinin önünü açan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a saygılarımızı sunuyoruz. Büyük emek veren BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı/Teknoloji Lideri (CTO) ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar’a, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’mıza teşekkür ediyoruz. Gerçekten Türk gençliğinin neler yapabileceğini TEKNOFEST organizasyonlarında daha iyi görebiliyoruz” ifadelerini kullandı.

ktu-ayaklari-yere-basmayan-festivalde-003.jpeg

MUCİT ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYIZ

Prof. Dr. Çuvalcı, sözlerini şöyle sürdürdü: “TEKNOFEST, gençliğimize büyük bir heyecan verdi, gençlerimizin özgüvenini yükseltti. Gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki; Türk gençliği dünya çapında işlere imza atabilecek noktaya geldi. Böyle bir organizasyonda üniversite olarak bulunmaktan çok mutluyuz. Biz üniversite olarak öğrencilerimize de icat noktasında maddi manevi tüm desteğimizi veriyoruz. Bugün Karadeniz Teknik Üniversitesi olarak Ankara’dayız. Buralara katılmak büyük başarı. Geleceğimiz teminat altında. Tüm katılımcıları Karadeniz Teknik Üniversitesi standımıza bekliyoruz.”

Öte yandan, Ankara’daki dev festivalde KTÜ, birbirinden özel buluşlarla F-05 numaralı stantta, 3 Eylül’e kadar teknoloji meraklılarını ağırlayacak.

ktu-ayaklari-yere-basmayan-festivalde-004.jpeg

ktu-ayaklari-yere-basmayan-festivalde-005.jpeg

ktu-ayaklari-yere-basmayan-festivalde-006.jpeg

ktu-ayaklari-yere-basmayan-festivalde-007.jpeg

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler