7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

İnternette dev proje

Dijital alemin en geniş bilgi kaynağı olan Wikipedia dijital ortamdan somut dünyaya geçiyor. Hemen her gün her dakika bilgilerinin güncellendiği ve milyonlarca sayfalık makalelerin yer aldığı Wikipedia için çılgın bir proje üzerinde çalışılıyor. Wikipedia

Bilim / Teknoloji 03.04.2014, 11:02
İnternette dev proje
Dijital alemin en geniş bilgi kaynağı olan Wikipedia dijital ortamdan somut dünyaya geçiyor.
 
Hemen her gün her dakika bilgilerinin güncellendiği ve milyonlarca sayfalık makalelerin yer aldığı Wikipedia için çılgın bir proje üzerinde çalışılıyor. Wikipedia'yı yazılı ve elle tutulabilir bir kaynağa dönüştürmeyi planlayan Pedia Press isimli bir grup Alman girişimci, bunun için internet üzerinden bir kampanya başlattı.
 
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Pedia Press'in kurucusu Christoph Kepper, üzerinde çalıştıkları proje ile Wikipedia'nın sınırlarını keşfetmek istediklerini ve fiziksel boyutunu gözler önüne sermeyi düşündüklerini kaydetti.
 
Ancak projeyi duyanların ilk tepkisi kitapların basılması için kesilecek binlerce ağaç... Kepper, proje için kesilen ağaç kadar ağaç dikileceği konusunun altını çizmeyi ihmal etmedi.
 
4.5 milyonun üzerinde Wikipedia makalesinin yazılı kitap haline dönüşmesini isteyenler kampanyaya bu sayfadan katılabiliyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@